Jakie powinno być wyposażenie szkolnej świetlicy, aby dziecko nie szło tam jak za karę? Dzieci spędzają w świetlicy wiele godzin po zakończeniu zajęć. Jest to czas, który dziecko może przeznaczyć na zabawę, jest ona mu również potrzebna do rozwoju. Dlatego dobrze, jeśli w świetlicy znajdują się ciekawe zabawki. A najlepiej, gdy te zabawki są rozwijające dla dziecka, na przykład pod względem kreatywności lub zachęty do uprawiania sportu. Takie, które szybko się nie znudzą, a nie zawsze są u dziecka w domu.

Świetnym pomysłem są piłkarskie zabawki

zabawki piłkarskie do świetlicyNa pierwszym miejscu oczywiście nie może zabraknąć małego stołu z piłkarzykami. Taka zabawa rozwija refleks, uczy radzenia sobie z rywalizacją i emocjami. Jeżeli w świetlicy brakuje miejsca na taki stolik, jest jeszcze mniejsza wersja, stołowa, z piłkarzykami na sprężynach. Warto jednak zaopatrzyć świetlicę w zapas małych piłeczek, gdyż ich rozmiar pozwala na szybkie zagubienie kulki. Zabawki piłkarskie do świetlicy to nie tylko piłkarzyki. Warto też wydzielić miejsce na mały plac gry z jedną lub dwiema treningowymi rozkładanymi bramkami i małą miękką piłką, która nie spowoduje żadnych szkód w razie niekontrolowanego lotu. W przypadku gdy świetlica dysponuje dużym parkietem, sprawdzi się płaska piłka w kształcie drona, napędzana bateriami, która po włączeniu unosi się minimalnie nad podłogą i dostarcza dużo zabawy młodym piłkarzom. Zabawka ta porusza się cały czas przy podłodze, można trącać ją nogą i podawać sobie jak zwykłą piłkę, ale nie ma niebezpieczeństwa wybicia okna, czy trafienia kogoś w głowę. Trzeba tylko uważać, aby kopnięcie nie było zbyt silne. Jest to idealne rozwiązanie na długie deszczowe popołudnia. Do wyboru mamy również całą masę kolekcjonerskich figurek ze słynnymi piłkarzami, karty do gry, różne akcesoria takie jak puchary, medale, czy puzzle 3D pozwalające ułożyć model stadionu z Madrytu, Monachium, czy Warszawy. Dobrym pomysłem jest wyposażenie świetlicy w zestaw klocków lego, który umożliwia zbudowanie boiska i zorganizowanie meczu.

Do takiego imponującego wyposażenia wystarczy już tylko wyłożyć wykładzinę we wzór boiska piłkarskiego, a na ścianie powiesić tablicę do wyświetlania wyników oraz kilka plakatów z najpopularniejszymi drużynami. Na pewno taki wystrój zafunduje wiele wrażeń małym piłkarzom. Poza tym dzieci będą czuły, że dorośli starają się podążać za ich potrzebami. Świetlica nie musi być wyłącznie miejscem, gdzie należy odrabiać lekcje. Może być także źródłem sportowych inspiracji.