Wczoraj wróciłem z pracy wcześniej do domu. Moja żona się tego nie spodziewała. Jej kochanek również. Nakryłem ich w naszym łóżku! Szybko wywaliłem gołego absztyfikanta za drzwi. Chwilę potem kazałem wynosić się żonie, której rzeczy zacząłem wyrzucać przez okno. Nikt nigdy mnie tak nie upokorzył! Żona błagała mnie o wybaczenie i zarzekała się, że ten incydent nic dla niej nie znaczył i że kocha tylko mnie. Mało rzeczy budzi we mnie jednak takie obrzydzenie jak zdrada, dlatego postanowiłem, że jej nie wybaczę. Jedynym słusznym wyjściem w tym wypadku był rozwód.

Wsparcie specjalisty z kancelarii prawnej

kancelaria prawna w Jeleniej GórzeNa szczęście nie mamy dzieci, a przed ślubem spisaliśmy intercyzę, więc pomysł wydał się racjonalny. Pozostawał tylko jeden problem – znalezienie odpowiedniego pełnomocnika, który będzie rezprezentował mnie w sądzie. Chciałem, żeby wszystkie formalności skończyły się szybko i sprawnie. Chciałem zamknąć bowiem ten etap w moim życiu. Na całe szczęście udało mi się szybko znaleźć profesjonalnego i sprawdzonego adwokata. Jego kancelaria prawna w Jeleniej Górze zyskała renomę i trudno się temu dziwić. Adwokat ma bowiem na koncie wiele wygranych spraw z zakresu prawa karnego, cywilnego i rodzinnego. Swoją znajmością przepisów prawnych dzieli się też z innymi – uczy bowiem na prestiżowym Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu. Słyszałem, że cieszy się dużym szacunkiem kolegów po fachu i sympatią studentów. Trudno się zresztą dziwić. Adwokat sprawiał wrażenie uprzejmego i kulturalnego faceta z klasą. Co ważne dla mnie, mężczyzna wykazał się też dużym taktem. Musiałem opowiedzieć mu całą historię, by zorientował się w okolicznościach sprawy. Powstrzymał się od oceniania i głupich komentarzy. Może wydawać się to oczywiste, ale nasłuchałem się tego wiele od najbliższych. Część twierdziła nawet, że sam jestem sobie winny. Wybór kancelarii prawnej, na którą się zdecydowałem, okazał się strzałem w dziesiątkę. Szkoda, że tyle szczęścia nie miałem przy wyborze małżonki. W zasadzie byłej już małżonki. Wszystkie formalności rozwodowem załatwiłem w miesiąc, dzięki czemu oszczędziłem sobie wiele nerwów, które straciłbym, gdyby sprawa ciągnęła się przez długi czas.

Wbrew pozorom honorarium adwokata nie było tak wysokie, jak się spodziewałem. Przynajmniej w porównaniu do jakości świadczonych przez niego usług. W tak ważnej i trudnej życiowej sytuacji nie warto oszczędzać. Komfort psychiczny jest bardziej cenny niż pieniądze, które można by oszczędzić wybierając taniego, lecz prawdopodobnie kiepskiego adwokata.