Czy wyczarterowanie jachtu to kosztowny sposób na spędzenie udanego urlopu? Na pewno nie, jeśli piszemy o tym w kontekście Chorwacji. Jest to kraj, w którym można naprawdę niedrogo wyczarterować nawet największe i najbardziej luksusowe jednostki pływające. Bez względu na to, w jaki region tego przepięknego kraju się nie wybierzemy to zawsze znajdziemy porty i mariny, w których można wypożyczyć mniejszą lub większą łódź w bardzo rozsądnej cenie.

Nowoczesne jachty niczym najlepsze apartamenty

polecany czarter jachtów w ChorwacjiPoza tym, że jachtami pływa się po morzu lub innych akwenach, to niczym nie różnią się one od najpiękniejszych apartamentów, które można wynająć w wielu chorwackich miasteczkach. Bo wnętrze nowoczesnych jachtów niekiedy przewyższa wręcz standardem najpiękniejsze apartamentowce. A cenowo wynajęcie jachtu wychodzi całkiem podobnie do wynajęcia luksusowego apartamentu w jednym z pięknych chorwackich regionów turystycznych. Decydując się na jakiś polecany czarter jachtów w Chorwacji można spędzić wakacje marzeń, ponieważ możliwość pływania po morzu daje nam nieograniczone możliwości zwiedzania tego pięknego kraju. Można codziennie przypłynąć do innego portu i zwiedzić inną część Chorwacji. Nowoczesny jacht można wynająć za naprawdę bardzo małe pieniądze. Największe jednostki z wieloma kojami i kajutami są dostępne już od dwóch tysięcy Euro za tydzień. Przy czym są to jachty, w których komfortowo może wypoczywać nawet kilkanaście osób jednocześnie. I dopiero kiedy podzieli się koszt wynajęcia jachtu przez liczbę osób, które będą z niego korzystać, można dostrzec jego naprawdę niską i atrakcyjną cenę. Na wyczarterowanie jachtu jest kilka sposobów. Można skorzystać z oferty na miejscu lub zarezerwować wszystko przez internet jeszcze przed wyjazdem do Chorwacji. Wszystko można załatwić we własny zakresie, ale można też skorzystać z bogatej oferty biur turystycznych, które pośredniczą w takich rezerwacjach czarterów. Najbardziej opłacalne będzie skorzystanie z oferty dostępnej na miejscu.

Jacht można wyczarterować najtaniej na miejscu w jednej z chorwackich marin. Wiąże się z tym jednak niewielkie ryzyko, że wszystkie jednostki mogą być w danym momencie wynajęte. Wtedy trzeba przejechać się do kolejnego portu aż znajdzie się jednostkę, która będzie wolna do wynajęcia. Marin wzdłuż wybrzeża jest całkiem sporo, więc na pewno nie trzeba się obawiać, że nie znajdzie się jachtu dla siebie. Jeśli wolimy pojechać na miejsce i od razu skorzystać z jachtu to trzeba wszystko załatwić przez internet.