Każdy maluch czeka z utęsknieniem na Dzień Dziecka, bo wie, że nie tylko dostanie z tej okazji prezenty, ale także że jest to okazja do świętowania. Wiele szkół, przedszkoli, czy urzędów miast organizuje zabawy dla maluchów. Tylko co warto tu wykorzystać? Dzieci są wybredne i lubią różne rzeczy. Trzeba je czymś zająć, najlepiej jakąś aktywnością fizyczną. Dzięki temu dzieci będą nie tylko dobrze się bawiły, ale także będą uprawiać sport, co jest korzystne dla ich rozwoju.

Tory przeszkód dla najmłodszych

gigantyczne tory przeszkód do wynajęciaZ pewnością dobrym rozwiązaniem mogą okazać się gigantyczne tory przeszkód do wynajęcia. Co to takiego? Pewnie każdy kojarzy dmuchane zamki, które z zamkami nie mają nic wspólnego. To po prostu kwadratowa konstrukcja dmuchana, otoczona ściankami z trzech stron, a z czwartek jest wejście na ,,zamek”. Dzieci mogą po nim jedynie skakać, więc nie jest to bardzo wciągająca rozrywka. Zjeżdżalnia także nie jest bardzo atrakcyjna, bo zjazd trwa chwilę, trzeba się co chwila wspinać na górę by móc zjechać znowu. Dmuchane tory przeszkód to zatem dobra alternatywa dla tak nudnej zabawy. Tory dopasowane są do wieku dzieci, więc nie będzie tam niczego czego nie mogliby pokonać. Tory mogą obejmować tunele przez które trzeba się przeczołgać, siatki po których dziecko musi się wspiąć by przejść do dalszej części toru, czy też piłki po których trzeba przeskakiwać. Tory są zróżnicowane, mogą być krótsze i dłuższe. Często budowane są one z elementów modułowych, dzięki czemu każdy może stworzyć unikatowy tor czy wydłużyć go tak, by miał nawet kilkadziesiąt metrów. Wynajem dmuchanych atrakcji oznacza, że organizator Dnia Dziecka nie musi się o nic martwić. Obsługa firmy przetransportuje tory przeszkód, nadmucha je i sprawdzi czy wszystko jest dobrze. Przy torach rozkładana jest sztuczna trawa, dzięki czemu całość wygląda dobrze, a dzieci mogą mieć miejsce na zostawienie butów przed wejściem na tor. Obsługa do tego będzie instruować dzieci jak zachowywać się na torze, przekaże informacje odnośnie bezpieczeństwa, choć tor sam w sobie jest bezpieczny. Cały jest dmuchany, a więc miękki i amortyzujący upadki.

Do tego tory są zabudowane, mają ścianki, więc nie da się wypaść poza tor, a jedynie spaść z jakiejś części podczas jej wykonywania. Na pewno rodzice będą zadowoleni, że ich pociechy mogą świetnie się bawić, a przy tym są bezpieczne. Warto jest wynająć gigantyczne tory przeszkód na imprezę z okazji Dnia Dziecka, urodzin, czy choćby na dowolną imprezę plenerową na którą mają przyjść maluchy.