Nadchodzi zima, a wiec bardzo duża liczba osób zaczyna już powoli myśleć o wymianie opon na zimowe i ogólne przygotowanie samochodu do tego sezonu. Jest to również rewelacyjny czas, żeby móc wymienić swoje materiałowe dywaniki jakie mamy w samochodzie na gumowe. Od jakiegoś czasu w Polsce zimy są bardzo ciepłe i jest pełno pluchy, bo śnieg praktycznie od razu topienie i potem wszystko osadza się nam na butach i wnosimy to do naszego auta.

Rośnie popularność gumowych dywaników

gumowe dywanikiW zimę żeby najlepiej zadbać o własny samochód to warto zakupić do niego taką drobną rzecz, jaką są dywaniki. Jak wiemy latem zdecydowanie lepiej jest mieć materiałowe dywaniki, bo prezentują się one naprawdę dobrze i często są one dobrane w odpowiednim kolorze, żeby pasowały do naszego wnętrza. Nic wiec dziwnego, że na zimę o wiele lepiej spisują się gumowe dywaniki, bo wtedy cała woda i śnieg, który jest na naszych butach spływa na dywanik. Nie nasiąknie on, bo jak wiadomo guma jest sztywna i wszystko osadza się w dywaniku. Potem trzeba podjechać tylko na myjnie wyciągnąć taki dywanik, lekko przemyć go wodą i już jest czysty. Gdybyśmy jeździli cały rok z dywanikami materiałowymi, to chcąc nie chcą i tak bardzo szybko by się nam one zniszczyły i na wiosnę, trzeba by kupować nowe. Dlatego też warto kupić sobie takie dywaniki, tym bardziej, że jeden komplet to koszt około kilkudziesięciu złotych, wiec jest to drobna kwota w porównaniu do zalet jakie płyną z posiadania takich dywaników. Szczególnie są one polecane dla osób, które mieszkają na wsiach lub dużo jeżdżą gdzieś poza miasto i błota czy tez wody jest tam zdecydowanie więcej. Oczywiście nie każdy się na to decyduje, jednak na szczęście z roku na rok liczba ta rośnie. Ludzie bardzo lubią i cenią swoje samochody,. a czyszczenie tapicerki jak wiadomo jest zdecydowanie droższe ani zeli kupno gumowego dywaniku. Dlatego też w okresie jesiennym praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami do samochodów możemy zobaczyć dywaniki gumowe praktycznie do każdej marki samochodu.

Warto jak widać kupić sobie takie dywaniki samochodowe, bo zaoszczędzoną nam one bardzo dużo stresu, szczególnie gdy mamy jakieś jasne wnętrze w aucie. Warto dodać,z e takie dywaniki są niezwykle trwałe, czyli wystarczą nam one na kilka zim, bo guma jest nie wrażliwa na sól. Jak wiemy drogi sypane są zawsze solą rogową, która bardzo niekorzystanie wpływa na nasz samochód, a tak będzie ona na gumowym dywaniki dzięki czemu ani nasze buty, a tym bardziej auto na tym nie ucierpi.