Żyjemy w czasach, w których stresujący tryb życia nie sprzyja posiadaniu dobrej kondycji psychicznej. Aby ją mieć, musimy pracować nad naszym zdrowiem psychicznym. Jedną z podstawowych rzeczy, o które musimy zadbać, jest posiadanie zdrowych relacji rodzinnych. Wiele traum i naszych złych zachowań wynika własnie z tego, że mamy złe wzorce wyniesione z domu albo nasze relacje rodzinne nie były takie, jak powinny być i teraz powielamy różne błędy z tego powodu.

Terapia za pomocą ustawień systemowych jest skuteczna

rodzinne ustawienia systemowe warszawaUdział w terapii zwanej ustawianiem systemowym może pomóc nam rozwiązać nasze problemy związane z relacjami rodzinnymi. Jeżeli nie radzimy sobie z rodziną, którą założyliśmy, albo rodzina, w której się wychowywaliśmy była dysfunkcyjna, warto zainteresować się terapią opracowaną przez Hellingera. To bardzo skuteczne, ale też wymagające podejście terapeutyczne. Podczas takiego ustawienia nie jesteśmy skupieni na opowiadaniu, ale na przeżywaniu emocji związanych z różnymi wydarzeniami i osobami z naszej rodziny oraz z naszego najbliższego otoczenia. Być może dowiemy się o sobie czegoś, czego nigdy byśmy się nie domyślili w normalnych warunkach. Warto być przygotowanym na to, że udział w ustawieniu systemowym może wywołać w nas, jak i w innych uczestnikach, bardzo silne emocje. Dzięki temu uda nam się oczyścić z toksycznych relacji oraz powiązań. Na początku musimy krótko zarysować innym uczestnikom ustawienia, na czym polega nasz problem. Dzięki temu będą oni mogli odpowiednio wczuć się w osoby z naszego otoczenia. Sprawi to, że odkryjemy różne powiązania między nimi, a nami, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Bardzo ważne jest, aby nad rodzinnym ustawieniem systemowym czuwał doświadczony terapeuta, który zna różne techniki radzenia sobie z emocjami oraz wywoływania ich w uczestnikach spotkania terapeutycznego. Jeżeli interesują nas rodzinne ustawienia systemowe Warszawa ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. W dużych miastach szybciej znajdziemy odpowiednie wsparcie terapeutyczne.

Chcąc zadbać o zdrowe relacje w rodzinie, którą zakładamy, musimy uporać się z różnymi złymi wzorcami z rodziny, w której się wychowywaliśmy. To bardzo ważne dla naszego dalszego funkcjonowania w społeczeństwie. Bez tego nie będziemy w stanie poradzić sobie w życiu, zjedzą nas trudne emocje i stres z nimi związany. Dlatego warto zainteresować się udziałem w tego typu terapii, która może być prowadzona przez doświadczonego terapeutę. Jest to forma terapii grupowej, a więc z innymi ludźmi.