Urządzenia mechaniczne  zarówno pojazdy jak i maszyny posiadają wszelkiego rodzaju: kable, linki i inne elementy, dzięki którym maszyna wykonuje swoją pracę. Bez odpowiedniego dopasowania wszelkich tych małych elementów maszyna nie jest w stanie ruszyć. To tak jak z człowiekiem, kiedy jakaś komórka odmawia współdziałania z resztą to buntuje się całe ciało i nie pracuje zgodnie z jego predyspozycjami. W maszynach mamy kable, linki w człowieku mamy żyły czy kości, które spajają całość.

Zastosowanie linek hydraulicznych w pojazdach

specjalna linka hydraulikiW szczególności w maszynach rolniczych i przemysłowych możemy spotkać się z dużą ilością linek. Takie dopasowanie może być trudne, gdyż specjalna linka hydrauliki jest najczęściej wykorzystywana przy zamiatarkach, koparkach, opryskiwaczach i innych urządzeń hydraulicznych sterowanych za pomocą joysticka. Dzięki niemu maszyna jest napędzana i daje efekt pracy jaką od niej oczekujemy. W zależności jaką maszynę chcemy użyć takie linki mogą posiadać dwa takie wałeczki za pomocą, których są uruchomione działania maszyny. Sama linka nie ma nic do poruszania maszyny. Jest nieodzownym elementem pewnej całości. Są do niej dołączone stopniowo inne mechanizmy za pomocą, których wspiera linka pracę. Oczywiście jeśli zerwie nam się taka linka to maszyna przestaje działać, dlatego też w niektórych maszynach są ich nawet kilka, do tego w różnych wymiarach i różnych budowach. Niektóre maszyny potrzebują lepszego i silniejszego mechanizmu, dlatego też linki takie muszą być grubsze, a w innych przypadkach bardziej giętkie. W innym wypadku nasza maszyna może nie spełnić oczekiwań jakie przed nią stawiamy. Sprawdzanie naprężenia takich linek jak i ich stan jest konieczny, gdyż mogą w jakiś sposób zostać uszkodzone i wymagają wcześniejszej wymiany. Z niektórymi rzeczami nie można czekać do końca bo zamiast korzyści poniesiemy wielkie straty. Tak się dzieje często jeśli nie robimy przeglądu maszyny. Ulegnie ona zniszczeniu, a zamówiona część czasem może nie być dostępna od ręki i musimy na nią czekać kilka dni. Do tego dochodzi czas naprawy i sprawdzenia. 

Tak jak zostało to opisane powyżej, zawsze jeśli chcemy, żeby nasze maszyny były sprawne musimy robić im przegląd. To tak jak z nami samymi, żeby być pewnym swojego stanu zdrowia, mimo, że się dobrze czujemy robimy sobie przegląd. Chodzimy na przegląd zębów nieraz wychodzimy z sukcesem i nie mamy nic do naprawy, ale to tylko i wyłącznie efekt naszej systematyczności, dzięki której już przy małej usterce ją poprawiamy i nie dajemy się poszerzać uszkodzeniom, które mogą być przykre w dalszych działaniach.