Pierwsza pomoc jest niezbędna w sytuacji nagłego wypadku, ale także w dość błahej sytuacji jaką jest skaleczenie w palec, czy otarcie naskórka. Dzieci w szkole podstawowej są już uczone co należy zrobić w sytuacji, kiedy druga osoba uległa wypadkowi. Prawie każdy przedszkolak wie do czego służy apteczka i mniej więcej co się w niej znajduje. Wiedza w tej kwestii jest bardzo ważna, bo może komuś uratować życie.

Co zawierają wkłady do apteczek?

wkład do apteczki din 13157W Polsce nie ma przepisu, który by mówił co musi się znaleźć w domowej, zakładowej, czy samochodowej apteczce. Jej wybór jest naszą decyzją i tylko od nas zależy, czy wolimy się lepiej zabezpieczyć na wypadek nagłego zdarzenia. W sklepach znajdziemy przeróżne apteczki w cenie zaczynającej się już od dziesięciu złotych. Oczywiście w takiej apteczne wiele się nie znajdzie, bo za jej wkład trzeba trochę więcej zapłacić. Jeżeli już posiadamy apteczkę i jedynie brakuje w niej pewnych elementów, to nie musimy jej kupować na nowo, bo wystarczy sam wkład do apteczki din 13157, który jest dość bogatym wyposażeniem, przydającym się w biurze, czy zakładzie pracy. Zawiera on przede wszystkim zestaw jednorazowych plastrów w różnych rozmiarach. Każdy jest oddzielnie, sterylnie zapakowany i w każdej chwili jest gotowy do użycia na ranę ciętą, lub otarcie naskórka. Także znajdziemy w nim kompres zimny na rany, oraz oddzielny na oko, a także kilka sztuk większych kompresów. W przypadku zabezpieczenia rany od zanieczyszczeń, niezbędne są bandaże elastyczne, które są dostępne w dwóch szerokościach. Często we wkładach din 13157 znajdujemy przylepiec, którym możemy przymocować opatrunek do rany, gdyż posiada on klej z jednej strony. Apteczki z takim wkładem są najczęściej spotykane w zakładach produkcyjnych, lub takich gdzie występują szkodliwe warunki. Ponadto są one zgodne z wymogami unijnymi, a więc posiadają wszystkie niezbędne artykuły. Każdy wkład posiada też koc gaśniczy, czy chustę trójkątną, która służy do unieruchomienia złamanej górnej kończyny. Bywa, że przydają się specjalne ustniki do wykonywania sztucznego oddychania, dlatego zawiera je powyższy wkład.

O ile nie ma obowiązku osoba fizyczna posiadać apteczki, o tyle każdy pracodawca musi ją posiadać w siedzibie firmy. Są to wymogi bezpieczeństwa pracy i w razie wypadku, każdy pracownik musi wiedzieć gdzie znajduje się apteczka i jak użyć jej wkładu. Im więcej będzie artykułów wewnątrz apteczki, tym lepiej, gdyż będziemy dobrze przygotowania na ewentualne nieprzewidziane zdarzenie.