Rolnictwo jest ważne dla każdej gospodarki. W naszym kraju nie wszystkie pola to żyzne czarnoziemy, które są dobrze nawiezione oraz mają odpowiednie pH na poziomie 5,5. Większość naszych ziem wymaga odkwaszenia, do którego używamy granulowanego wapna, które neutralizuje pH, a dzięki granulkom jego efekt działania jest przedłużony, gdyż granulki rozpuszczają się w glebie stopniowo i przez dłuższy okres czasu. Musimy tylko pamiętać, by nawóz wapniowy stosować wczesną wiosną, by na jesieni uzyskać jak najwyższe i najlepsze plony.

Rolnicy stawiają na wapniowy nawóz granulowany

najlepsze nawozy wapniowe granulowaneKażdego roku rolnicy muszą zająć się odkwaszeniem gleby, by móc siać ziarno i mieć wysokie plony. Dotyczy to też upraw warzyw, a nawet krzewów takich, jak winogrona, które mają nawet po kilkanaście lat. Jeśli zaś chodzi o najlepsze nawozy wapniowe granulowane, warto mieć na uwadze, iż producenci każdego roku wypuszczają na rynek coraz lepsze i skuteczniejsze w swoim działaniu nawozy na bazie wapna w postaci granulatu. Nawozy te nie tylko mają za zadanie odkwaszenie gleby, ale też dodanie jej wartości odżywczych, które potrzebują nasze rośliny uprawne dla szybkiego wzrostu. Stosowane nawozy są bowiem mieszanką wapnia oraz magnezu. Wapń pozyskiwany jest ze skał wapiennych, które podlegają odpowiedniemu procesowi rozdrabniania. Duże bryły wapienne zawsze są odpowiednio kruszone i rozdrabniane. Dzięki temu nawozy wapienne są zawsze bezpieczne dla środowiska, jak i dla hodowanych przez nas roślin. Nie zawierają żadnych składników chemicznych, które przenikałyby do gleby i rosnących w nich roślin uprawnych. Większość rolników stawia na uprawy ekologiczne i odchodzi od stosowania sztucznych nawozów, które nie są bezpieczne dla środowiska. Dzięki granulowanej postaci nawóz możemy stosować raz do roku lub raz na dwa lata. Nadto, może on być stosowany przy uprawie kilkuletnich krzewów. Pierwsze efekty działania każdej mieszanki będziemy mogli zauważyć już podczas pierwszych zbiorów, które będą bardziej urodzajne niż te, do których nie stosowano nawozów wapniowych. 

Jeśli chcemy uzyskiwać dobre plony, musimy zainwestować w odpowiednie nawozy. Często gleba jest zakwaszona i musimy użyć mieszanek wapniowych w postaci granulatu, który rozkłada się nawet przez kilka lat i tworzy neutralne pH każdej gleby. Nawozy wapniowe mają też wartości odżywcze i są nawozami naturalnymi, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla upraw, jak i środowiska. Nie ma w nich szkodliwych związków, jak pestycydy, czy detergenty stosowane do szybkiego wzrostu wzrostu roślin uprawnych.