Parę miesięcy temu znalazłem grę komputerową, która naprawdę mnie wciągnęła. Od tego czasu zacząłem nieco częściej siadać przed komputerem – bardzo mnie to relaksuje. Czasami gram ze swoimi znajomymi, a innym razem szukam gier do pogrania samemu. W związku z tym, że więcej czasu spędzam przy biurku, postanowiłem sobie nieco odmienić tę część pokoju. Zaczęło mi bowiem zależeć na tym, żeby wygodnie mi się siedziało podczas korzystania z komputera. Najpierw zmieniłem biurko na nieco większe, następnie przyszła pora na resztę wyposażenia.

Jak wybrać krzesło do grania?

najlepsze krzesło do graniaWcześniej siedziałem na zwykłym biurowym krześle, które jednak okazało się na dłuższą metę nie aż tak wygodne, jak bym chciał. Postanowiłem więc poszukać czegoś, co zostało stworzone z myślą o graczach – miałem nadzieję, że wtedy spędzenie przed ekranem monitora nawet większej ilości czasu będzie dla mnie w pełni komfortowe. Według mnie najlepsze krzesło do grania powinno dawać możliwość dopasowania go do moich indywidualnych preferencji. Czasem lubię sobie odpocząć podczas rozgrywki odchylając się na oparciu – powinno więc ono dawać możliwość zmiany kąta. Poza tym bardzo ważne jest dla mnie odpowiednie podparcie dla przedramion – dzięki temu nawet podczas dłuższej rozgrywki z wykorzystaniem myszki nadgarstki się aż tak nie męczą. Bardzo ważna jest również wysokość takiego fotela – nie należę do najwyższych osób, więc potrzebuję mieć siedzisko ustawione nieco wyżej, niż standardowe krzesła. Dlatego wybrałem taki mebel, którego wysokość mogę dostosować do swojego wzrostu oraz wysokości biurka. Dzięki temu całość jest bardzo ergonomiczna oraz sprawia, że przez cały czas grania czuję się bardzo komfortowo. Poza tym fotele gamingowe rewelacyjnie wyglądają – bardzo podoba mi się ich stylistyka. Wybrałem sobie mebel o bardzo ciekawym designie, pokryty czarnym materiałem, który jest odporny na zabrudzenia. Zależało mi na tym, żeby można było go jak najłatwiej wyczyścić, jeśli przydarzyłoby mi się go ubrudzić.

W wolnym czasie bardzo często gram na komputerze, ponieważ pozwala to całkowicie odpocząć od codziennych trosk. Jest to również sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, nawet jeżeli znajdują się gdzieś daleko. Ze względu na to, że bardzo spodobał mi się taki sposób spędzania czasu, postanowiłem sobie stworzyć wygodniejsze miejsce, w którym mógłbym się oddawać temu hobby. Odpowiednio wyprofilowane krzesło było dla mnie podstawą, jeżeli chodzi o zapewnienie sobie komfortowych warunków do częstszego grania w gry.