Kupując dla swojego dziecka odpowiednią pościel musimy pamiętać, że maluch będzie potrzebował kilku kompletów. Co najmniej dwa komplety będą potrzebne w domu. Niemowlak może ulać i zabrudzić pościel, starszy maluch może ją pobrudzić podczas zabawy. Kiedy jeden komplet pościeli wyląduje w praniu, będziemy potrzebować drugiego kompletu do przykrycia naszego maleństwa. Czasem i ten może szybko wylądować w pralce, ale to już zupełnie inna historia.

Pościel dla dziecka Minky

miękka pościel do wózka minkyKupując pościel mamy na względzie przede wszystkim dobro naszego malucha. Sprawdzamy materiał z jakiego została wykonana, jego miękkość, by był przyjemny w dotyku dla dziecka. Bardzo popularna wśród rodziców stała się charakterystyczna pościel Minky. To kołderki i poduszki, które z jednej strony posiadają charakterystyczne wypustki, zwykle w formie kropek, choć można spotkać też te z wypustkami w kształcie serc lub gwiazdek. To poliestrowa tkanina, bardzo miękka w dotyku. Oryginalnie obie strony pościeli były poliestrowe, ale coraz częściej można spotkać te, które łączą Minky z bawełną lub inną tkaniną. Mimo, że Minky powstaje ze sztucznych włókien jest tkaniną oddychającą i przebadaną pod kątem bezpieczeństwa dla dziecięcej skóry. Cechuje ją też duża termoizolacja, dlatego grubsza i miękka pościel do wózka Minky zapewni dziecku ciepło podczas spaceru nawet w największe mrozy. Tkanina zawdzięcza swoją popularność też temu, że jest łatwa w utrzymaniu czystości. Jest wytrzymała i można ją prać w pralce. Nie wolno jej prasować, jednak nie jest to koniecznie, gdyż na tej miękkiej tkaninie nie powstają zagniecenia. Ten materiał jest też stosunkowo tani, zwłaszcza jeśli odpowiednio poszukamy uczciwych sprzedawców, którzy nie narzucają na swoje produkty ogromnej marży. Zadbajmy, by pościel była wykonana z materiału Minky, a nie podróbek, które nie zostały odpowiednio przebadane. Dzięki popularnej sprzedaży internetowej możemy wybrać idealną dla naszego malca pościel bez wychodzenia z domu. Poświęćmy tylko trochę czasu, by znaleźć taką, która łączy w sobie wysoką jakość i stosunkowo niską cenę.

Zwykle pościele Minky posiadają charakterystyczny materiał z wypustkami tylko po jednej stronie. Materiał możemy wybierać z szerokiej gamy barw. Natomiast druga, gładka strona pościeli, może być wyszyta w przeróżne wzory. To, na jaką się zdecydujemy jest już naszym wyborem, ewentualnie wyborem dziecka, gdy jest ono wystarczająco duże. Pościele Minky występują zarówno w wersji dla niemowląt, jak i w rozmiarach dopasowanych do kilkulatków.