Kiedy chcemy udekorować okna warto postawić na zasłony nowoczesne. Z pewnością jest to dobry wybór do minimalistycznych, surowych wnętrz. Występują one w wielu kolorach, jednak mają gładkie wykończenie. Możemy wybrać zasłony matowe, na przykład wykonane z lnu, albo połyskujące – z satyny.

Jak pięknie wystroić okno?

wystrój okien szczecinDekoracje okien z pewnością obejmują wiele akcesoriów, dzięki którym wyglądają one atrakcyjniej. Przykładowo, w oknach, szczególnie kuchennych, najczęściej wieszamy zazdrostki, czyli krótkie firanki umocowane bezpośrednio przy szybie. Jeżeli chodzi o wystrój okien szczecin ma nam najwięcej do zaoferowania, ze względu na to, że w mieście tym produkuje się najmodniejsze akcesoria okienne. Posiada różnego rodzaju dekoracje okienne, które poprawiają estetykę naszych okien. Karnisze to niezbędne elementy wystroju każdego okna. Dzięki nim możemy ocieplić wnętrze pomieszczenia, zawieszając piękne firany i zasłony. Karnisze można kupić w różnych kolorach i w różnych formach, dopasowując je do zastosowanej w pokoju aranżacji. Karnisze dzielimy na pojedyncze i podwójne. Poza tym dostępne są także modele drążkowe, sufitowe i szynowe. Jeżeli chodzi o materiały, z których są one wykonywane, wymienić można głównie karnisze drewniane i metalowe. Wśród praktycznych modeli możemy wyróżnić również inne dekoracje okienne. Jeśli okiennice wewnętrzne nie przypadły nam do gustu, zostają jeszcze rolety czy stylowe żaluzje. Zarówno jedne, jak i drugie pełnią funkcje dekoracyjne, ale również zaciemniają pomieszczenia. Bardzo stylowo i nowocześnie prezentują się rolety rzymskie. Możemy wykorzystać je jako jedyny element aranżacji okna lub zestawić np. z lekkimi zasłonami. Wyróżnić możemy białe karnisze, które pasują do większości aranżacji. Na zasłony możemy wykorzystać prawie każda tkaninę, a ich uszycie jest stosunkowo łatwe. Możemy też kupić gotowe zasłony i firany, ich wybór jest bardzo duży. Zanim zabierzemy  się za dekoracje okna, zastanówmy się, jaki kolor zasłon, firan czy rolet będzie pasował do waszego pokoju. Z pewnością stylowe dekoracje okienne pomogą nam poprawić estetykę naszego domu, dzięki czemu pomieszczenia będą wyglądały wyjątkowo schludnie oraz bardzo estetycznie.

Dekorację okien możemy zastosować w różnych pomieszczeniach. W sypialni do dekoracji okien sprawdzą się tkaniny w ciemnym kolorze lub podbite podszewką, ponieważ zacieniają wnętrze. Kiedy wybierzemy wzorzyste zasłony, pamiętajmy, że takie dekoracje okien wyraźnie wpływają na styl i proporcje pomieszczenia. Warto pamiętać o tych paru wskazówkach.