Ławy, zwane inaczej ławostołami, to meble, które spodobają się wszystkim poszukiwaczom pomysłowych rozwiązań na wykorzystanie niezbyt dużej przestrzeni mieszkalnej. Dzięki połączeniu kilku funkcjonalności ławy z powodzeniem mogą pełnić rolę podręcznego i dyskretnego stolika, na który odłożymy poranną gazetę, kawę czy laptopa, a już za chwilę przekształcają się w wygodny stół, przy którym będzie toczyć się całe codzienne życie rodzinne. Te uniwersalne meble swoim wyglądem nadają charakter całemu wnętrzu, w którym się znajdują. Na rynku dostępne są eleganckie ławy tradycyjne, a także szeroka gama ław nowoczesnych.

Piękno i prostota nowoczesnych ław rozkładanych

nowoczesne ławy rozkładaneRozkładana ława to nieodłączny element wyposażenia każdego salonu i pokoju dziennego. Dobrze dopasowana pod względem stylu wnętrza i funkcjonalna ława będzie gwarancją komfortowego wypoczynku. Funkcjonalność rozkładania blatu stanowi niebywały atut – dzięki niej istnieje możliwość przekształcenia małego stolika w komfortowy, duży stół nie wymagając od nas włożenia zbyt dużego wysiłku. Rozkładanie blatu to czynność prosta i szybka. Oprócz swojej funkcjonalności nowoczesne ławy rozkładane mogą pochwalić się pięknym designem. Wpasują się idealnie w klimat każdego wysmakowanego wnętrza. Te w modnym, białym kolorze i z połyskującym blatem będą pasować z pewnością do wnętrz, w tak bardzo ostatnio modnym, stylu skandynawskim. W połączeniu z jasnym drewnem będą pięknie komponowały się z szarymi sofami, fotelami i dominującymi w tym stylu wzorzystymi dekoracjami. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem we współcześnie urządzonych mieszkaniach jest stylowe zestawienie cięższych metalowych konstrukcji ze szklanymi elementami. Zgodnie z tym trendem projektowane są również nowoczesne ławy rozkładane, łącząc tym samym tradycję z nowoczesnością. Różne formy oraz kolory i faktury materiałów, z których są wykonywane ławy dają możliwość ich zastosowania w wielu różnych konwencjach i stylach wnętrz.

Eleganckie wykończenie oraz innowacyjna konstrukcja sprawiają, że ławy nowoczesne są chętnie wykorzystywane jako meble codziennego użytku. Świetnie sprawdzą się w formie małego stolika kawowego, ale także mogą z łatwością  przeobrazić się w większy mebel. Dzięki swojej uniwersalności oprócz mieszkań zastosowanie znajdą również w miejscach użyteczności publicznej, takich jak poczekalnie czy biura. Ławy nowoczesne nie dość, że zachwycają swoim niebywałym wyglądem, to jeszcze dzięki funkcji rozkładania blatu są wyjątkowo praktyczne.