Wiele ciężkich robót nie może odbyć się bez specjalistycznego sprzętu. Jest on niezbędny do przenoszenia ciężkich przedmiotów oraz wznoszenia pracowników na dalekie odległości. W celu właściwego wykonywania obowiązków wielu właścicieli firm budowlanych, rolników oraz sadowników zaopatruje swoje przedsiębiorstwa w niezbędne sprzęty. Do nich należą przede wszystkim ładowarki teleskopowe. Bez nich większość czynności trwała by zdecydowanie dłużej i wymagałaby dużo większych nakładów pracy.

Zalety korzystania z ładowarki teleskopowej obrotowej

ładowarki teleskopowe obrotoweTen rodzaj sprzętu charakteryzuje się niezwykle wysoką wydajnością. To właśnie dzięki tej cesze wielu właścicieli firm się na nie decyduje. Mogą udźwignąć one nawet do 22 ton na wysokość do 30 m. Taki duży zasięg prac pozwana na wykonanie większość czynności na budowie, w sadzie lub na polu. Ładowarki teleskopowe obrotowe pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Ramię może wychylić się na dużą odległość zarówno w pionie jak i w poziomie. Dzięki temu znajdują one zastosowanie w większości prac, które należy wykonać na wysokości. Ładowarki teleskopowe obrotowe mają ta przewagę nad ładowarkami czołowymi, że ich kabina operatora może obracać się o 360 stopni. Dzięki temu uzyskuje się jeszcze wyższe wyciągnięcie ramienia. Urządzenie jest także bardzo uniwersalne. Dzięki bardzo szerokiej ofercie rożnego typu osprzętu do ładowarek, można szybko dostosować je do bieżących potrzeb np. na budowie, w gospodarstwie rolnym lub w sadzie. Dzięki zamontowaniu np. platformy robotniczej z ładowarki można np. malować elewacje budynków lub dokonywać przeglądu wysoko umiejscowionych instalacji. Poprzez zastosowanie np. łyżki można pozbyć się ton gruzy lub pogłębić staw. Decydując się na montaż wideł można bez problemu układać na przyczepach wielkie baloty słomy lub siana, co może okazać się niezwykle pomocne w pracy na roli. Ładowarka teleskopowa posiada zazwyczaj napęd na 4 koła. Dzięki temu poradzi sobie nawet z nierównym terenem i sprawdzi się na każdym placu budowy.

Mając na uwadze dobro swojej firmy, warto zaopatrzyć ją w niezbędny sprzęt do wykonywania ciężkich robót. Nalezą do nich czynności, które wymagają bardzo dużego udźwigu. Świetnie sprawdzają się w tej sytuacji ładowarki teleskopowe obrotowe. Charakteryzują się bardzo dużym zasięgiem (zarówno w pionie jak i w poziomie) oraz dużą wartością udźwigu. Można je wykorzystać w większości prac, które pojawiają w firmach budowlanych, sadowniczych oraz w gospodarstwach rolnych.