Jeżeli chcemy przyjmować leczniczy kannabidiol (CBD) dobrze jest zdecydować się na zakupu oleju konopnego, ponieważ jest najlepszym źródłem tej substancji czynnej. To też najbardziej skoncentrowany produkt, dzięki czemu jego stosowanie jest maksymalnie wydajne. Ważne jest też iż możemy go nabyć zupełnie legalnie, gdyż zawiera jedynie mikroskopijne ilości tetrahydrokannabinolu (THC).

Zakup certyfikowanego oleju CBD

certyfikowany olej konopny cbdW internecie znajdziemy ofertę wielu sprzedawców i spotkamy wyroby różnej jakości. A jak określić, który olej jest wart zakupu? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stężenie procentowe kannabidiolu, gdyż to ma największe znaczenie. Ważna jest także konsystencja wyrobu, a im bardziej jest on gęsty, tym lepiej świadczy o tego jego jakości. Natomiast wystrzegajmy się produktów, które nie są zawiesiną, a bardziej przypominają wodę, bowiem jest to dowód na to iż taki olej był rozcieńczany z koncentratu lub jest bardzo niskiej jakości. Takie wyroby, kuszą z reguły niską ceną, ale jest to jedyny ich walor. Certyfikowany olej konopny CBD kupimy bowiem tylko w sklepach, które działają legalnie, a nie u przypadkowych sprzedawców, którzy mogą oferować dowolny towar, gdyż nie zależy im na reputacji i długoletniej działalności. W sklepach konopnych, każda partia oleju jest opatrzona informacjami o miejscu jego pochodzenia, dacie produkcji oraz upływie daty ważności. Natomiast jeśli chodzi o ostatnią informację, spokojnie, oleje są bardzo trwałe i można je spożyć nawet po kilku latach. Warunkiem jest jedynie odpowiednie ich przechowywanie, czyli izolowanie od światła słonecznego, źródeł ciepła oraz wilgoci. W toku badań naukowych wykazano, że olejki konopne wykazują silne działanie antynowotworowe, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwzapalne, a także przeciwdrgawkowe, co bardzo dobrze pokazuje, że jest to lekarstwo, a nie suplement diety lub placebo. Natomiast, żeby je kupić nie musimy iść do apteki, gdyż ich przyjmowanie nie stwarza absolutnie żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia.

Jeżeli chcemy stosować olej konopny w ramach terapii, należy pamiętać, że nie powinna ona trwać krócej niż 3-4 miesiące, ponieważ dopiero po upływie tego czasu, CBD, osiąga w organizmie odpowiednio wysoki poziom. Natomiast, gdy chcemy go stosować profilaktycznie, wystarczy przyjmować jego małe dawki raz na kilka dni. Jakby jednak nie było, jest on skuteczny w każdym aspekcie, czego dowodzą nie tylko wyniki badań naukowych, ale także świadectwo stosujących go pacjentów i konsumentów.