Polimocznik to gwarancja trwałej hydroizolacji powierzchni. Składa się z wielu cząsteczek, które połączone są ze sobą bardzo silnie. Takie ciasne ułożenie ich względem siebie daje wytrzymałość i elastyczność. Te dwa parametry są bardzo pożądane w przypadku pokrywania danej powierzchni odpornym na działania innych zjawisk materiałów.

Możliwości zastosowania polimocznika przt hydroizolacji

wytrzymała hydroizolacja polimocznikiemPolimocznikiem hydrolizuje się wiele obiketów w budownictwie oraz w przemyśle. Pokryta nim ściana jest odporna na ścieranie się i na działanie różnych substancji, w tym wody, kwasów i zasad. To wszystko sprawia, że wytrzymała hydroizolacja polimocznikiem jest możliwa. Jako materiał hydroizolacyjny opiera się ściekom oraz wodzie. Można go stosować także na nasłonecznionych terach, bo nie poddaje się dużej gradacji słonecznej. Hydrolizacja jest odporna na zmiany pór roku, więc nie trzeba się martwić o to, że po jednym sezonie burz czy śnieżyć będzie trzeba ją odnawiać. Sprawdzi się również przy okazji dużych amplitud temperatur. Firmy zajmujące się kładzeniem polimocznika podchodzą do swojego zadania bardzo poważnie. Pracownicy ubrani w szczelne skafandry i osłony mogą dokonać natryskowego nakładania warstw polimerów na budynek. Hydrolizacja działa bardzo szybko, więc prędko można skorzystać z pokrytych polimerami powierzchni. Przy tym zabiegu nie trzeba ograniczać się do jednego rodzaju fasady – wytrzymała hydroizolacja sprawdzi się na betonie i na stali. Na jednym i drugim materiale polimery trzymają i działają poprawnie. Materiał z atestem może być także wykorzystywany do zabezpieczania zbiornika z wodą pitną, o którą także trzeba dbać i która nie może mieć kontaktu z nieodpowiednimi związkami czy materiałami. Odporność polimeryzacji na pleśń i grzyby jest potwierdzona naukowo i można polegać na pozytywnej opinii wśród innych osób, które skorzystały już w tej metody uodparniania powierzchni na przeciekanie zawartości. Natryskowa polimeryzacja jest jak najbardziej wskazana w gospodarce wodno-kanalizacyjnej oraz przy budowie mostów i tuneli. Polimocznik jest także wskazany przy zabezpieczaniu dachów budynków i można z niego korzystać jako z powłoki chroniącej karoserię.

Hydrolizacja to sprawdzona metoda na ochronę przed toksynami i innymi żrącymi substancjami. Sprawdzi się przy zabezpieczaniu pojemników z paliwem. Na codziennie stosowanych parkingach i posadzkach polimocznik będzie zabezpieczał warstwę betonu przed działaniem wodnym substancji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi.