Ze względu na rosnącą liczbę samochodów w miastach, wiele osób codziennie zmaga się z problemem braku miejsc parkingowych. Stąd coraz chętniej sięga się po wynajem miejsc na terenach prywatnych. W takiej sytuacji właściciele parkingów tego rodzaju muszą sięgać po odpowiednie systemy zabezpieczające wjazd oraz wyjazd, dzięki którym uniemożliwią nieuprawnione zajmowanie wykupionych stanowisk, a także będą w stanie na bieżąco kontrolować liczbę użytkowników. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się urządzenia, które nie wymagają obsługi przez wykwalifikowanych pracowników i pozwalają na uiszczanie opłat w wygodny dla użytkowników sposób.

Bezobsługowe urządzenia na parkingach

bezobsługowe systemy parkingoweParkingi strzeżone, które można obecnie zobaczyć w dużych miastach, różnią się znacząco od tych sprzed lat. Coraz rzadziej uiszcza się opłaty bezpośrednio u pracownika dozorującego. Właściciele sięgają natomiast po skuteczne bezobsługowe systemy parkingowe. Najpopularniejsze z nich to urządzenia wydające bilety połączone z blokadami wjazdu w postaci na przykład szlabanów. Przy wyjeździe wystarczy uiścić naliczoną opłatę, umieszczając wydaną karteczkę w innym automacie, który zazwyczaj pozwala na uregulowanie należności za pomocą bilonu albo karty płatniczej. Urządzenia takie dostosowane są również do użytkowników wykupujących miesięczną opłatę abonamentową za użytkowanie miejsca parkingowego. W takich przypadkach otrzymują oni odpowiednie wydruki, karty magnetyczne lub inne elementy umożliwiające sterowanie systemem wjazdu i wyjazdu. Jest to szczególnie istotne w dużych miastach, gdzie liczba samochodów często uniemożliwia znalezienie miejsca parkingowego na postojach publicznych. Dużą zaletą urządzeń bezobsługowych jest szybkość działania. Zapobiegają one tworzeniu się kolejek do wjazdu i wyjazdu, a tym samym dzięki nim kierowcy wjeżdżający i wyjeżdżający z placu nie powodują utrudnień w ruchu. Osoby zatrudnione w celu dozorowania mogą natomiast skupić się na swoich obowiązkach bez konieczności ciągłego rozpraszania się pobieraniem opłat.

Bezobsługowe urządzenia parkingowe są coraz chętniej wykorzystywane przez właścicieli prywatnych terenów przeznaczonych do postoju w dużych miastach. Ze względu na duże zapotrzebowanie mierzą się oni z dużą liczbą użytkowników jednorazowych oraz stałych. Dlatego też możliwość wykorzystania systemu, który nie wymaga dodatkowych pracowników, a jednocześnie usprawnia proces wjazdu, uiszczania opłat i wyjazdu jest bardzo atrakcyjna. Stosuje się więc automaty biletowe i możliwość zapłaty za pomocą zarówno bilonu, jak i karty. Połączenie urządzeń z blokadami wjazdu i wyjazdu tworzy wydajną oraz skuteczną infrastrukturę parkingową.