Konopie siewne są cennym źródłem aktywnych składników, takich jak kannabidiol, flawonoidy czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Stosowane są w suplementacji diety od wielu lat. Terapeutyczne właściwości wykorzystywane były w medycynie niekonwencjonalnej i naturalnej. Z odpowiednio wyselekcjonowanych odmian roślin pozyskiwane są surowce wykorzystywane do produkcji olejów, past i suszu konopnego.

Atrakcyjne ceny preparatów konopnych

olej konopny w korzystnej cenieZ kwiatostanów roślin pozyskiwane są w procesach ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla oleje z wysoką zawartością CBD. Olejek stosowany jest terapeutycznie lub jako suplement diety i dostarcza organizmowi niezbędnych składników odpowiedzialnych za szereg procesów regeneracyjnych w organizmie. Z nasion konopii pozyskiwany jest olej spożywczy bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i liczne witaminy. Leczniczy olej konopny w korzystnej cenie można zakupić bezpośrednio u producentów lub w rekomendowanych sklepach internetowych z produktami konopnymi. Do zakupu najczęściej dołączone są odpowiednie certyfikaty potwierdzające legalność produktu i skład chemiczny. Oleje konopne mogą występować w różnych stężeniach aktywnego CBD. Najczęściej pakowane są w butelki o pojemności 10 lub 30 ml ze specjalnymi kroplomierzami ułatwiającymi dozowanie. Mogą występować w wersjach oczyszczonych lub Raw. Kolor i walory smakowe zawdzięczają sterolom i terpenom. Mają bardzo charakterystyczny cierpki smak. Dostarczają organizmowi cennych składników uzupełniających niedobory w obrębie układu endokannabinoidowego. Główny składnik, czyli kannabidiol, stanowi roślinny odpowiednik substancji występujących naturalnie w organizmie. Dzięki temu jest łatwo przyswajalny, nie wywołuje działania psychoaktywnego i skutków ubocznych. Wykazuje wszechstronne właściwości, a najbardziej oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Reguluje procesy biochemiczne zachodzące w jego obrębie i mózgu. Niskie stężenia oleju stosowane są profilaktycznie, natomiast wysokie stężenie CBD działa intensywnie na zmiany neurodegeneracyjne, nowotworowe i autoimmunologiczne.

Systematyczne stosowanie w znaczny sposób uspokaja i odpręża organizm, ułatwia zasypianie i likwiduje napięcie. W przypadku zaawansowanych zmian neurodegeneracyjnych spowolnione zostają procesy chorobotwórcze i zminimalizowane objawy chorobowe. Suplementacja wspomaga poza tym wszystkie procesy metaboliczne na poziomie komórkowym, przyspiesza regenerację i neutralizuje działanie szkodliwych substancji i czynników środowiskowych.