Obecnie bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić magazyny czy sortownie przesyłek bez wykorzystywania transporterów. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest transportowanie różnego rodzaju towarów czy też części w obrębie magazynu. Obecnie bardzo często wykorzystywane są transportery taśmowe, które mogą być używane nawet w bardzo ciężkich warunkach.

Jakie taśmy gumowe są najlepsze?

wytrzymałe taśmy gumoweTransportery bliskiego zasięgu to urządzenia, które bardzo ułatwiają prace magazynów, lotnisk, sortowni przesyłek czy nawet sklepów spożywczych. Obecnie maszyny te występują w kilku rodzajach, ale zdecydowanie najpopularniejsze są tak zwane transportery taśmowe. Przenośnikiem w transporterach taśmowych są wytrzymałe taśmy gumowe, na których umieszcza się towar czy części, które wraz z taśmą poruszają się w obrębie magazynu. Taśmy gumowe maja ogrom zalet, które pozwalają używać je tam, gdzie inne rodzaje przenośników mogłyby szybko ulec uszkodzeniu. Bardzo dużą zaletą taśm gumowych jest ich wysoki współczynnik tarcia, dzięki czemu taśmy te prawie nigdy nie ześlizgują się z wprawiających ich w ruch wałków oraz bardzo wydajnie rozprowadzają przekazaną im energię mechaniczną. Warto pamiętać także o tym, że guma, czyli surowiec, z którego produkuje się opisywany rodzaj przekaźnika, zapewnia przewożonym na transporterze towarom bardzo dobrą przyczepność. To właśnie z tego względu transportery taśmowe są używane nawet w tych halach produkcyjnych, gdzie jest bardzo duża różnica poziomów. Oczywiście jednak taśmy gumowe mają także szereg innych zalet, które sprawiają, że jest to najpopularniejszy rodzaj przekaźnika. Przede wszystkim taśmy gumowe bardzo dobrze tłumią wszystkie hałasy, generowane przez transporter w czasie pracy. Dodatkowo taśmy gumowe bardzo łatwo można modyfikować, co sprawia, że ten rodzaj przekaźnika można stosować zarówno w magazynach, jak i na przykład na lotniskach. Najpopularniejsze rodzaje modyfikacji taśm gumowych to na przykład specjalne falbany, które dodatkowo chronią transportowany towar przed zsunięciem się z transportera. Taśmy gumowe najlepiej współpracują także z progami przesuwającymi, które pełnią dodatkowa ochronę przed upadkiem towarów z taśmy. Taśmy gumowe stosowane jako przenośniki wyróżniają się także bardzo wysoką odpornością.

Dzięki transporterom taśmowym można zaobserwować duży wzrost wydajności pracy magazynów czy zakładów produkcyjnych. Dzięki nim bowiem możliwe jest sprawne transportowanie surowców czy też części pomiędzy stanowiskami produkcyjnymi. Bardzo popularne są te transportery, które wyposażone są w odporne przenośniki z gumy.