Jedną ze skuteczniejszych metod przeciwdziałania procesom starzenia się skóry jest fotoodmładzanie. Wykorzystuje się do tego falą elektromagnetyczną, która daje wyjątkowe efekty. Wiele kobiet nie potrafi pogodzić się z postępującym procesem starzenia, a pojawiające się zmarszczki oraz niedoskonałości często powodują kompleksy oraz niechęć do wychodzenia z domu. W takich sytuacjach warto wziąć sprawy w swoje ręce i odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, by skorzystać z wyjątkowego działania zabiegów, którym poprawiają jędrność oraz nawilżenie skóry.

Gładka skóra dzięki fotoodmładzaniu

fotoodmładzanie białystokPozytywne efekty daje fotoodmładzanie Białystok jest miastem, gdzie na ten zabieg decyduje się wiele kobiet, które chcą cieszyć się młodzieńczym wyglądem. Z czasem dochodzi do rozluźnienia struktury skóry, zmniejsza się liczba włókien kolagenowych i elastynowych, co sprawia, iż cera jest mało jędrna oraz sucha. Zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego powoduje starzenie się skóry. W takich sytuacjach warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera, który jest bezpieczny, a jednocześnie nie wiąże się z ryzykiem pojawienia się powikłań. Jego wykonanie powinno być poprzedzone szczegółową konsultacją lekarską, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, a także ocenić kondycję cery. Na okolice ciała, które poddawane są zabiegowi konieczne jest nałożenie specjalnego żelu. Następnie skóra poddawana jest pulsacyjnemu działaniu promieniowania lasera. Światło, które jest emitowane charakteryzuje się niską gęstością. Powoduje przegrzanie skóry, skraca włókna kolagenowe i elastynowe, a także pobudza do wytwarzania nowych. Dzięki temu zabiegowi można poprawić napięcie i jędrność skóry, działa odmładzająco i nawilżająco. W trakcie może pojawić się niewielki dyskomfort i pieczenie. U niektórych pacjentów obserwuje się obrzęk oraz rumień, jednak tego typu niedoskonałości z reguły ustępują po kilku minutach. Konieczne jest, by unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne, zrezygnować z opalania.

Zabieg ten jest wyjątkowo bezpieczny, jest doskonałą alternatywą dla metod chirurgicznych, które wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Promieniowanie laserowe wytwarzane jest przez specjalne urządzenie. Wykorzystuje się tutaj zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali powinna być dostosowana do rodzaju problemu, gdyż tylko wówczas można osiągnąć pożądane efekty. Wywołanie precyzyjnego przegrzania skóry w pożądanych miejscach powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia. W efekcie tego pobudzone zostają procesy regeneracyjne, co przyczynia się do odmłodzenia wyglądu, a także poprawy nawilżenia skóry.