Jak wiadomo, niektóre zawody wymagają stosowania specjalnego obuwia ochronnego. Dzięki takim butom pracownicy są odpowiednio zabezpieczeni przed urazami oraz przez przemoknięciem stóp. Dzięki specjalnej konstrukcji obuwia, stopy nie ulegają zmęczeniu, ponieważ energia absorbowana jest przez część piętową. Często buty robocze posiadają specjalne wkładki antygrzybiczne.

Kto używa specjalnych butów roboczych?

wzmacniane buty robocze - bydgoszczPoza specjalnymi ubraniami roboczymi, mającymi zapewnić pracownikom komfort i uchronić ich przed zabrudzeniami czy przemoczeniem, powszechnie stosuje się również specjalne buty robocze, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wybierane powinny być wzmacniane buty robocze – Bydgoszcz to miasto, w którym działa sklep z szerokim asortymentem odzieży roboczej oraz ochronnej. Producenci przewidzieli wersje dla mężczyzn oraz dla kobiet. Buty, jakie dostępne są na rynku dostosowane są do rodzaju branży, w jakiej spełniają swoją rolę. Na rynku dostępne są specjalne, ocieplanie buty robocze przeznaczone do pracy w niskich temperaturach, buty o właściwościach antyelektrostatycznych, które przeznaczone są głównie dla osób, które pracują przy wysokim napięciu. Dla osób pracujących w przemyśle, transporcie, czy takich, które wykonują roboty publiczne, przeznaczone są buty, które mają wysoką odporność na poślizg. Dzięki zastosowaniu specjalnego obuwia roboczego, pracownicy są odpowiednio zabezpieczeni przed urazami oraz wypadkami przy pracy. Pracownicy, dzięki noszeniu specjalnych butów, mogą komfortowo wykonywać swoją pracę. Na rynku dostępne jest również lekkie obuwie ochronne, które nie posiada metalowych wzmocnień. Do takiego obuwia zaliczane są lekki trampki, przeznaczone dla lakierników. Materiał obuwia zabezpieczony jest na działanie lakierów, olejów oraz rozpuszczalników. Obecnie, buty robocze poza świetnymi właściwościami ochronnymi cechują się również estetycznym wyglądem. Takie buty prezentują się schludnie i estetycznie, są ergonomiczne, wygodne oraz bezpieczne. Miejsca, w których powszechnie używane jest obuwie robocze to hale produkcyjne, magazyny czy branża transportowa.

Bardzo często buty robocze posiadają właściwości antypoślizgowe oraz wzmacniane noski, które ochronią stopę w razie upadku ciężkiego elementu na nią. Buty charakteryzują się również dużą przyczepnością do podłoża, posiadają specjalne podeszwy, które mają zmniejszyć męczenie. Często mają ochronę kostek w postaci wyższej cholewki. Tkanina, z której wykonuje się obuwie robocze musi być oddychająca, aby noszenie takiego obuwa było komfortowe.