Odkąd tylko pamiętam to nie mogę odżałować faktu, że w łazience mam wannę a nie prysznic. Chciałem mieć prysznic, bo wzięcie prysznica jest o wiele szybsze. Jest z tym mniej ceremonii, aniżeli z kąpielą w wannie. Jak kupowałem mieszkanie to po prostu była w nim już łazienka z wanną. Nie za bardzo idzie to przerobić, bo łazienka nie jest zbyt dużych rozmiarów. Wręcz przeciwnie, mimo sporych rozmiarów mieszkania łazienka jest naprawdę niewielka. Dlatego postanowiłem wymyślić inne rozwiązanie.

Kupiłem odpowiednią baterię wannową

baterie wannowe z deszczownicąPomyślałem sobie, że dzisiaj technologia na pewno pozwala na zrobienie sobie z wanny prysznica bez konieczności przebudowania całej infrastruktury pomieszczenia. Wybrałem się więc do sklepu z armaturą łazienkową i zapytałem o możliwości, jakie dzisiaj oferuje się ludziom mającym takie potrzeby jak ja. Dowiedziałem się, że w ofercie są dzisiaj specjalne baterie wannowe z deszczownicą, które doskonale zastępują klasyczny prysznic. Pomyślałem, że to będzie świetne rozwiązanie. Łazienka nie była zbyt duża, ale wanna była dosyć spora, więc pomyślałem, że to się może udać. Pomyślałem, że w mojej wannie taki prysznic z deszczownicą znakomicie się sprawdzi. Potrzebowałem tylko zrobić jedną rzecz. Musiałem jakoś zakryć boki wanny, żeby woda nie wylatywała w trakcie kąpieli poza wannę. No bo jednak puszczenie wody z deszczownicy to zupełnie coś innego, aniżeli nalanie wody do wanny. Kupiłem więc takie specjalne uchwyty rozporowe, do których zamontowałem specjalną osłonę z grubszego materiału. Wszystko miało działać tak jak zasłona w prysznicu. Nie byłem jednak pewien czy to się uda i czy woda rzeczywiście nie będzie wylatywać poza wannę. Kiedy przyszła pora na generalne przetestowanie mojego wynalazku to bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Wszystko zadziałało tak jak należy. Praktycznie nie odczuwałem, że kąpię się w wannie, bo tak naprawdę wziąłem prysznic. Bateria wannowa działa bez zarzutów, a i woda z niej nie rozlewa się zbytnio na boki. A najważniejsze jest to, że nic się wylewa poza obręb mojej wanny.

Moje marzenie o posiadaniu w łazience prysznica w końcu się spełniło. Co prawda osiągnąłem je trochę takimi półśrodkami, ale prysznic to prysznic. Ważne, że mogę się wykąpać na stojąco. Bateria wannowa z deszczownicą idealnie rozprowadza wodę poprzez specjalnie wykonane w niej otwory. Zamontowane dodatkowo osłony sprawiają, że woda spływa po nich do środka wanny. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania, choć jest ono tylko rozwiązaniem zastępczym.