Od wieków woda dawała życie mieszkańcom Ziemi. To nad nią budowano miasta, powstawały cywilizację, a rzeki były sprawdzonym źródłem lokomocji. Niestety, zbyt wysokie stężenie siarczanów i chlorków prowadzi do pogorszenia jakości wody w wielu polskich wodociągach. By rozpoznać, czy w naszym kranie płynie twarda woda wystarczy spojrzeć na armaturę łazienkową, lub zagotowaną wodę w herbacie. Widoczny jest osad, który na zębach pozostawia nalot, przyczyniający się do powstawania próchnicy. Pogarsza naszą skórę, jak i przyczynia się do zwiększenia opłat za ogrzewanie. Na szczęście istnieją sposoby na zmiękczenie wody.

Co polecają producenci?

polecane zmiękczacze wodyRozwój technologii sprzyja wynalezieniu nowych, nieszkodliwych i przyjaznych urządzeń, które oczyszczają wodę z niepotrzebnych kationów. Warto zaopatrzyć się w polecane zmiękczacze wody, które mogą wykonywać swojego zadania w pełni. Przy wyborze idealnego należy zwrócić na jego gabaryty i pojemność wody. Nasze serce filtra jest pokryte stałymi jonami ujemnymi, które przyciągają dodatnie, szkodliwe kationy. Jony zawarte w filtrze, wchodzą w reakcję wymiany z niepotrzebnymi jonami wapnia i magnezu. W wyniku neutralizacji, woda staje się odkamieniona i poprawia się jej smak. Przed zakupem należy wiedzieć, że jeden wymienny wkład nie jest wieczny i wymaga konserwacji po upływie czasu wyznaczonego przez wytwórcę. Wtedy, dzięki kąpieli złoża w solance mamy pewność, że nasza woda nie zagraża naszemu zdrowiu. Do domu jak i biura warto wybrać kompaktowy zmiękczacz, który nie zajmie dużo miejsca, a dla firm, gdzie powierzchnia użytkowa jest większa, tak jak i przepływ wody, bardziej opłacalny jest zakup filtra o znacznie większej pojemności. Jedną z wielu zalet zmiękczaczy wody jest ich niski pobór prądu. Nie generują wysokich rachunków, a przy tym potrafią być wydajne. Co się tyczy temperatury wody, która może zostać poddana jonizacji, istnieją zmiękczacze pracujące w zimnej jak i w ciepłej wodzie. Ważne, by nie była niższa niż pięć stopni, a cieplejsza niż około sześćdziesiąt pięć stopni Celsjusza.

Ludzkie ciało składa się w siedemdziesięciu procentach z wody, co czyni ją podstawowym budulcem organów. Warto zadbać o swoje ciało od środka dostarczając mu czystej, pozbawionej niepotrzebnych kationów wody. Zanim zdecydujemy się na zakupu, warto poznać produkt i opinie o nim np. w Internecie Dzięki zmiękczaczowi do wody, nie tylko zadbamy o zdrowie naszej rodziny, ale również przyczynimy się do zwrócenia uwagi społeczeństwa na ten problem.