W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się remontowanie mieszkań na starodawny styl. Wszystkie nowoczesne mieszkania i domy mają z pewnością na jednej lub kilku ścianach stare cegły. Takie piękne cegły można spotkać także w hotelach, eleganckich klinikach i salonach odnowy biologicznej i w innych tego typu wnętrzach, które kojarzą się z czymś bardzo luksusowym.

Czerwone cegły z rozbiórki

stare cegłyPiękne czerwone cegły pochodzące z rozbiórki przedwojennych kamienic są najbardziej poszukiwane. Takie stare cegły są piękną dekoracją do wnętrz. Oczywiście w sklepach z materiałami budowlanymi także kupimy cegłę dekoracyjną. Jest to zazwyczaj wysokiej jakości kamień elewacyjny o niepowtarzalnej stylistyce. Uniwersalny ceglany motyw świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym rodzaju architektury. Cegła pasuje zarówno do wnętrzach klasycznych jak i rustykalnych. Cegłę można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Surowiec odporny jest na działanie czynników atmosferycznych, co pozwoli cieszyć się kompozycją przez długi czas. Cegły, które można kupić w postaci płytki, wykonane są z naturalnych materiałów. Składa się z takich surowców: cement portlandzki, piasek, żwir oraz kruszywo mineralne. Płytki występują w różnych kolorach. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się cegły w klasycznej czerwieni. Najlepsze są takie, które mają nierówne kształty. Te najbardziej przypominają starodawną cegłę rozbiórkową. Najlepszych producentów płytki wytwarzane są w 100% ręcznie. Wyglądają po prostu niepowtarzalnie. Mają fakturę i kolorystykę idealnie odzwierciedlającą naturalną starą cegłówkę. Takie nowoczesne ściany wyglądające jak murowane z naturalnej cegły świetnie pasują zarówno do kuchni jak i salonów. Oprócz ściany z cegieł można pozostałe ściany pozostawić tylko pomalowane na jednolity kolor. Zastosowanie cegieł spotkać można praktycznie w każdym pomieszczeniu tj w jadalni, sypialni, w łazience czy na klatce schodowej.

Jeśli chcemy mieć nowoczesny styl w mieszkaniu czy w biurze powinniśmy zainwestować w nowoczesne dekoracje do wnętrza. Nie mowa tu tylko o ładnych meblach wypoczynkowych i pięknym regale na książki. Wykończenia w postaci luksusowych lamp i podłóg jest częścią większości wizualizacji. Ważne są także ściany i to jak je zaaranżujemy ma znaczący wpływ na wygląd całego wnętrza. Ściany z cegieł są obecnie bardzo modne i często spotykane nawet w luksusowych pomieszczeniach. Warto więc tworzyć takie ceglaste ściany w swoich mieszkaniach i biurach.