Większość firm korzysta z usług biur księgowych czy biur rachunkowych. Z takich usług księgowych korzystają zarówno małe firmy jednoosobowe jak i duże spółki i korporacje. Ceny usług w obrębie danego miasta czy nawet województwa zazwyczaj są podobne. Takie zbliżenie do siebie ofert cenowych różnych biur wymogła po prostu duża konkurencja. Jest to zawód uwolniony od egzaminów i licencji. W praktyce oznacza to, że każdy może sobie takie własne biuro rachunkowe otworzyć i oferować swoje usługi innym podmiotom.

Biura rachunkowe mają swoje cenniki

biuro rachunkowe lublin cennikKażda firma oferująca swoje usługi innym firmom ma swoje cenniki usług. Dotyczy się to również biur rachunkowych. Najpopularniejszą usługą świadczoną przez takie biura jest prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Na takiej zasadzie rozliczają się najczęściej mikro przedsiębiorcy i spółki. Prowadzenie księgi to koszt od stu do dwustu złotych. Cena zależy od liczby dokumentów, które trzeba zaksięgować. Czasami można spotkać się z ceną stu złotych, ale do tego doliczane są opłaty od każdego rozliczonego dokumentu. Jeśli chodzi o biuro rachunkowe Lublin cennik zawiera też takie pozycje jak generowanie dokumentów finansowych na żądanie klientów. Jeśli przedsiębiorca potrzebuje swoich dokumentów finansowych to musi się liczyć z wydatkiem rzędu kilkanaście złotych za dokument. Biuro rachunkowe może też wystawiać faktury przychodowe za klienta. Za każdy taki dokument zapłacimy około dziesięciu złotych. Inną pozycją w cenniku biura rachunkowego może być też rozliczenie roczne. Tutaj cena waha się od trzydziestu do nawet stu złotych za przygotowanie takiego rozliczenia. To jeśli chodzi o rozliczenie kpir. Jednak duże spółki, które osiągają wielomilionowe obroty mogą być na pełnej rachunkowości. Tutaj koszty takich rozliczeń wynoszą od trzystu złotych do nawet tysiąca miesięcznie. Wchodzi w to jednak pełna dokumentacja księgowa a także rozliczanie kadr i płac. To już usługi bardziej zaawansowane dla naprawdę dużych spółek.

Większość biur rachunkowych swoje usługi oferuje małym podmiotom gospodarczym. Księga przychodów i rozchodów czy karty podatkowe albo ryczałt to prosta dokumentacja. Prosta, ale przedsiębiorcy nie mają czasu na zajmowanie się kwestiami księgowymi samodzielnie. Dlatego biur rachunkowych nigdy nie za wiele bo codziennie otwierają się nowe firmy, które potrzebują takich usług. Biura rachunkowe mają swoje cenniki i warto się z nimi zapoznać zanim wybierze się jedno konkretne biuro. A konkurencja jest bardzo duża.