Całe swoje zawodowe życie pracowałam w szkole. W szkole, jak to w szkole zazwyczaj jest bardzo duży hałas. Już od dłuższego czasu zaczęło się to odbijać na moim słuchu. W końcu udałam się do lekarza, który stwierdził, że mój ubytek na słuchu jest tak duży, że koniecznie muszę nosić aparat słuchowy. Teraz, kiedy już go miałam, zdecydowałam się dokupić kilka akcesoriów, które ułatwiłyby mi codzienne funkcjonowanie z aparatem słuchowym. W tym celu udałam się do sklepu medycznego, znajdującego się blisko mojego miejsca zamieszkania.

Kupno niezbędnych akcesoriów do aparatu słuchowego

niezbędne akcesoria do aparatów słuchowychW tym sklepie pracowała profesjonalna sprzedawczyni, która poleciła mi jakie są niezbędne akcesoria do aparatów słuchowych. Dowiedziałam się od niej, że przede wszystkim powinnam zakupić filtry przeciw woskowe do aparatu słuchowego. Takie filtry są niezbędne do tego, aby chronić aparat słuchowy przed uszkodzeniami wywołanymi wilgocią, które może przedostać się do wnętrza słuchawki aparatu. Po założeniu są one prawie niewyczuwalne, dlatego ich zakładanie nie wywołuje dyskomfortu. Aby chronić aparat słuchowy przed takimi uszkodzeniami warto również zakupić osuszacz. O ile filtry chronią aparat słuchowy przed wilgocią podczas użytkowania, o tyle osuszacz przydaje się w nocy, kiedy odkładamy aparat na kilka godzin. Sprzedawczyni doradziła mi również, że niezbędnym akcesorium do aparatu słuchowego jest zawieszka. Aparaty słuchowe lubią się przypadkowo wysuwać z ucha podczas noszenia. Ponieważ mój aparat jest bardzo lekki i praktycznie nie wyczuwalny, gdyby nie taka zawieszka mogłabym go z łatwością zgubić na ulicy. Zdecydowałam się również na zakup antybakteryjnych chusteczek do czyszczenia aparatu słuchowego. Pozwalają one zadbać o higienę, a do tego mają działanie przeciw wisrusowe i grzybobójcze. Byłam bardzo zadowolona z zakupionych przeze mnie akcesoriów do aparatu słuchowego tym bardziej, że udało mi się je wszystkie dostać w jednym miejscu, w bard niskiej, przystępnej cenie.

Najważniejsze było dla mnie jednak to, że wszystkie zakupione przeze mnie sprzęty były bardzo praktyczne i komfortowe. Dzięki nim, na co dzień w zasadzie nie pamiętałam, że noszę aparat słuchowy. Jestem przekonana, że gdyby nie te akcesoria mój aparat dosyć szybko by się popsuł albo bym go zgubiła. Z biegiem czasu zdecydowałam się jeszcze zakupić pojemniczek na przechowywanie aparatu słuchowego podczas podróży. Był on bardzo praktyczny w użyciu, dzięki nimi aparat nigdy mi się nie zgubił w mojej torbie podróżnej.