Już od bardzo długiego czasu mieszkamy z mężem w Wielkiej Brytanii, mając jednocześnie kupione mieszkanie w Warszawie. Co prawda przebywamy w nim dużo rzadziej, niż byśmy tego chcieli, ale jednak nie można mieć wszystkiego. Najwyższa pora to zmienić. Postanowiliśmy, że na stałe wracamy do Polski, zwłaszcza, że mieliśmy zapewnione tutaj bardzo dobre posady. 

Porządne wypranie dywanu

warszawa - pranie dywanówZ racji, iż nasza przeprowadzka do Polski zbliżała się wielkimi krokami, to był już najwyższy czas, aby przygotować odpowiednio nasze mieszkanie. Całe szczęście nie musieliśmy robić tam remontu, bo było praktycznie nowe, ale na pewno musieliśmy zrobić tam gruntowne porządki. Przez ten czas, kiedy nas nie było, to nagromadziła się tam masa kurzu i roztoczy. Stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem będzie wynajęcie ekipy sprzątającej, która dla nas wszystko przygotuje. Siostra miała się nimi zająć, czyli wpuścić ich do mieszkania, jak i przypilnować, czy wszystko jest ok. Firma całe szczęście spisała się na medal. Wszystko zrobiła tak, jak powinno być, ale siostra zwróciła mi uwagę na coś zupełnie innego. Trzeba coś zrobić z dywanem. Jest zakurzony i samo odkurzenie go na pewno nie wystarczy. Miała rację. Dosyć długo tam stoi i na pewno coś trzeba z nim zrobić. Wpisałam w wyszukiwarkę hasło – ”Warszawa – pranie dywanów”. Od razu pojawiło mi się kilka propozycji, z których można korzystać. Szczególną uwagę przykuła mi jedna z firm. Oferowali, że sami przyjeżdżają, zabierają dywan, piorą u siebie i przywożą – wyprany, suchy i już gotowy aby go rozłożyć. Dla mnie to bardzo duży plus, bo my jeszcze jesteśmy za granicą, a nie chciałam obarczać tym siostry, żeby ona sama tachała ten dywan. Zadzwoniłam do tej firmy, bardzo miła pani odebrała i wszystko mi wytłumaczyła, jak to wszystko wygląda, jaka jest cena takiej usługi, i ile trwa realizacja. Generalnie bardzo kompleksowa usługa i miałam pewność, że nie trwa to dłużej niż 5 dni, więc na pewno zdążą przed naszym przyjazdem, a na to liczyliśmy chyba najbardziej. 

Jak już nadszedł dzień przeprowadzki i weszliśmy do swojego mieszkania, to aż byliśmy w szoku, jak to wszystko wygląda. Mieszkanie aż lśniło. Posprzątane na błysk. Obie firmy spisały się fenomenalnie i ta od sprzątania i ta od prania dywanów. Natomiast sam dywan, aż nabrał innego koloru i dopiero do nas doszło, ile musiało być w nim kurzu i innych zarazków. Jestem bardzo wdzięczna siostrze, że zwróciła nam na to uwagę, bo teraz to mieszkanie zupełnie inaczej wygląda i nabrało zupełnie innych barw.