Klientki salonów fryzjerskich, posiadające włosy o mocnym skręcie wymagają szczególnej uwagi, jeżeli chodzi o dobór kosmetyków. Włosy kręcone są kapryśne, przez co łatwo jest pogorszyć ich stan. Aby wizyta była jak najprzyjemniejsza i przyniosła jak najlepsze efekty, ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków fryzjerskich do włosów kręconych. Pozwoli to przygotować je do ścinania i układania a także umilić cały proces klientce.

Charakterystyka kosmetyków fryzjerskich do włosów kręconych

kosmetyki fryzjerskie do włosów kręconychLoki, włosy falowane i kręcone są niezwykle problematyczne, zarówno dla klientek, jak i fryzjerów. Wymagają one specjalistycznych kosmetyków, które podczas wizyty w salonie przygotują je do ścięcia i nadadzą im blasku oraz gładkości. Zarówno osoby, które posiadają włosy kręcone, jak i te idące do salonu, aby taki efekt osiągnąć, potrzebują specjalnej pielęgnacji i ochrony. Ponieważ mają one tendencję do wysuszania się i łamania, potrzebują produktów silnie nawilżających i odżywczych, które nie będą ich obciążać. Źle dobrane kosmetyki fryzjerskie do włosów kręconych mogłyby je napuszyć. Ważne jest więc, aby zajęła się nimi doświadczona osoba, która dobierze odpowiednie składniki, dobrze wpływające na taki rodzaj włosa. Powinny być one myte specjalnymi szamponami a wszelkie inne odżywki czy maski nakłada się na włosy wilgotne. Wszystkie produkty dla osób o włosach kręconych są nastawione na lekkość, ponieważ przeciążenie takiej fryzury spowoduje oklapnięcie włosów i rozwijanie się loków, co sprawi, że nie będą prezentować się najlepiej. Właściwości kosmetyków fryzjerskich, takie jak bogate nasycenie aktywnymi składnikami, sprawiają, że efekty pielęgnacyjne są natychmiast widoczne, przez co włosy od razu po wyjściu z salonu, są sypkie, miękkie i błyszczące. Kosmetyki te pozytywnie wpływają na jakość włosów w szczególności jeżeli chodzi o kręcone. Są to włosy z wymaganiami, którym często kosmetyki obecne w drogeriach, nie potrafią sprostać. Warto więc pokusić się o pielęgnację włosów za pomocą fryzjerskich specjalistycznych szamponów czy odżywek, które nadadzą włosom wyjątkowy wygląd.

Osoby posiadające włosy kręcone doskonale zdają sobie sprawę jak wiele pracy trzeba włożyć w ich pielęgnację. Zastosowanie kosmetyków fryzjerskich do włosów kręconych ma głównie pomóc w ich rozczesaniu i przygotowaniu do ścięcia i ułożenia. Jednak pozytywne wpływy nasycenia szamponów i odżywek aktywnymi składnikami sprawia, że efekty pozostają na dłużej – włosy będą zachwycać miękkością i lekkością.