Profesjonalny montaż pomp ciepła nie jest trudny, lecz źle wykonany może skutkować obniżeniem efektywności urządzeń. Jakich błędów należy unikać? Jak dokładnie przestrzegać i dobrze zamontować pompę ciepła, bez zbędnych problemów. Według danych z 2016 r., udostępnionych przez PORT PC już w ok. 10% budynków w Polsce zamontowano pompy ciepła.  Nadal nam daleko pod tym katem do państw takich jak Szwecja, Austria i Szwajcaria.  u  nich udział pomp do ogrzewania wynosi około 90 %.

Zasada działania pomp ciepła

nowoczesne pompy ciepła grudziądzEnergia cieplna może być uzyskiwana z różnych odnawialnych źródeł, takich jak woda, ziemia czy powietrze, jest to więc dość nowoczesna forma ogrzewania. W obliczu rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne.  Właściciele domów jednorodzinnych decydują się na instalację w budynkach pomp ciepła. Takie pompy ciepła  wykorzystują w 75% zieloną energię pochodzącą ze środowiska, a w 25% energię elektryczną, brzmi naprawdę obiecująco. Wykorzystanie ciepła z powietrza to najłatwiejszy i dosyć niedrogi sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej. Warto więc się zastanowić nad nim już dzisiaj, zwłaszcza  że w grę wchodzi również żywotność naszej planety.  Przy niskich kosztach urządzenie ogrzeje Twój dom. Dodatkowo również zapewni ciepłą wodę użytkową.  Warto wiedzieć, że nowoczesne pompy ciepła grudziądz  można zamontować zarówno w nowym, jak i modernizowanym budynku, wszystko zależy od nas, co wybierzemy. Zasada działania pompy ciepła jest bardzo prosta.  Opiera się ona na przekazaniu ciepła pobranego ze strefy o niższej temperaturze. Taka  pompa jest znakomitą alternatywą dla pomp gruntowych, do tego jest znacznie tańsza i przynosi konkretny efekt, którego oczekujemy.  Działanie pompy ciepła jest bardzo proste.  Pompa ciepła rozpoczyna swoją pracę w momencie  uruchomienia sprężarki, która wprawia w ruch czynnik.  Następnie parownik umieszczony jest w źródle ciepła o temperaturze wyższej niż temperatura płynu w naszym parowniku. Później przede wszystkim mamy przepływ ciepła. Z kolei  z otoczenia parownika trafia ona do płynu. Następnie czynnik roboczy po odebraniu ciepła zmienia stan skupienia z płynnego na gazowy. Tak staje się on czynnikiem cieplnym 

Warto wiedzieć, że mamy możliwości ogrzewania swojego domu gazem ziemnym, lub inną energią. To w takiej sytuacji pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem.   Zaoszczędzimy nie tylko na rachunkach, ale i na  ekologii. Zyskamy wysoki  komfort ogrzewania, a rosnące ceny surowców będą nam niestraszne.