Własne siedlisko za miastem to marzenie niemal każdego mieszkańca wielkiego miasta. Szczęśliwi Ci, którzy mają możliwość mieszkania w domku jednorodzinnym z choćby niewielkim ogrodem, gdzie można przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Obecnie często buduje się nowe apartamentowce lub szeregowce z niewielkim ogródkiem przynależnym do każdego mieszkania. Jednak mieszkańcy wielkich bloków nie mają takiej możliwości, dlatego popyt na działki rekreacyjne rośnie z roku na rok.

Jak wybrać domek letniskowy?

domki letniskowe mobilneLudzie zaczęli coraz bardziej doceniać kontakt z naturą i możliwość obcowania z nią po całotygodniowym pędzie. Stres w pracy, szybkie tempo życia, codzienne przytłaczające obowiązki i brak czasu na relaks, niestety odbijają się na naszym zdrowiu psychicznym. Nie od dziś wiadomo, że kontakt z przyrodą koi zmysły, wycisza i pozwala odpocząć od codziennej gonitwy i miejskiego zgiełku. Dlatego właśnie siedlisko na działce za miastem to wspaniała alternatywa dla spędzania wolnego czasu całą rodziną. Jednak tuż po zakupie działki powstaje pytanie dotyczące rodzaju domku rekreacyjnego. Do wyboru mamy dwie opcje: kupić gotowy, lub też budować samemu. Jeśli mamy niezbędne umiejętności, warto zaoszczędzić na kosztach i pobawić się w budowlańca. Jeśli jednak prace budowlane są nam obce, trzeba będzie kupić gotowca. Na szczęście oferta producentów jest ogromna. Domki rekreacyjne różnią się między sobą zarówno metrażem, jak i techniką wykonania, wyposażeniem, a nawet mobilnością. Co do tej ostatniej, wyróżniamy domki letniskowe mobilne oraz stacjonarne. Domki letniskowe mobilne posiadają kilka kluczowych zalet. Po pierwsze posiadają koła, dzięki czemu można z nimi podróżować w niemal każde miejsce. Po drugie, nie wymagają specjalnie przygotowanego podłoża, czy też przygotowywania fundamentu, jak to się ma w przypadku domków stacjonarnych. Poza tym mamy ogromne pole do popisu zarówno jeśli chodzi o wnętrze i wyposażenie, jak i zewnętrzne elementy konstrukcji. Domki mobilne, podobnie jak modele stacjonarne mogą być doskonale zabezpieczone przed wilgocią oraz niskimi temperaturami, co pozwala na użytkowanie ich przez cały rok. Wyposażenie natomiast zależy już tylko od zasobności naszego portfela. Obecnie produkuje się domki z gotowymi instalacjami elektrycznymi, wodno-kanalizacyjnymi, nawet gazowymi, oraz z grzejnikami, które w zimne dni umożliwią komfortowe użytkowanie.

Domki stacjonarne natomiast, mimo konieczności ówczesnego przygotowania podłoża, cieszą się popularnością ze względu na przytulny, atrakcyjny wygląd. Choć modele mobilne mogą być równie piękne, wciąż są mniej popularne w naszym kraju. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy na swoje wiejskie siedlisko, dopasujmy go do swoich potrzeb. Wyposażenie domku w niezbędne instalacje zdecydowanie poprawi nam komfort wypoczynku i sprawi, że działka stanie się naszym drugim domem, gdzie chętnie spędzimy każdą wolną chwilę.