Mercedes- Benz to marka ekskluzywnych samochodów zarówno dostawczych, ciężarowych, busów jak i osobowych. Co ciekawe samochody Mercedes uznawane są za jedne z najstarszych modeli aut na świecie. Cieszą się niesłabnącą renomą i są marzeniem wielu kierowców. Jednak ich naprawy i części zamienne niestety nie należą do tanich. Wszystko to wpływa na fakt, że posiadacze Mercedesów nierzadko decydują się na używane części zamienne. Do jednych z najczęściej poszukiwanych części używanych należą felgi.

Jak wybrać felgi dla samochodu Mercedes?

używane felgi mercedesRodzajów felg jest kilka. Do najczęściej spotykanych kształtów należą felgi pięcioramienne, wieloramienne, szprychowe oraz mesh. Dodatkowo felgi wykonywane są ze stopów metali lekkich takich jak stal i aluminium. Podstawowa różnica pomiędzy obręczami wykonanymi ze stali oraz z aluminium leży w ich cenie. Zdecydowanie droższe są alufelgi. Co więcej ich estetyka również jest dużo wyższa. Szczególnie w przypadku luksusowych samochodów takich jak Mercedes, kierowcy decydują się na zakup felg. Zarówno nowe jak i używane felgi Mercedes spełnią swoją funkcję. Ich zastosowanie wiąże się z lepszym chłodzeniem zacisków hamulcowych, przez co mniej się one zużywają. Obręcze stalowe w porównaniu z felgami aluminiowymi są bardziej elastyczne i wykazują zdecydowanie większą tolerancję na wgniecenia. Z drugiej strony alufelgi wykazują wyższą trwałość, ale są mniej podatne na odgniecenia. Używane felgi Mercedes to ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy nie są przekonani co do konieczności wymiany standardowych kół na takie wyposażone w alufelgi w modelach Mercedesa. Podczas wyboru felg należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim szerokość oraz średnica opony podczas montowania felg powinna zostać zachowana. Zazwyczaj ten parametr koła samochodowego podawany jest w calach. O ile sama średnica jest ściśle określona, tak szerokość w niewielkich zakresach może się wahać. Kolejną właściwością, na którą powinno zwrócić się uwagę jest waga opony i felgi. Im niższa tym na ogół lepiej.

Estetyczny i zadbany wygląd samochodu może zarówno odjąć mu lat, jak również je dodać. Jest to szczególnie ważne jeżeli przygotowujemy samochód np. do sprzedaży. Potencjalny klient zwraca uwagę w zasadzie na każdy detal. Wszelkie niedociągnięcia mogą wpłynąć na obniżenie ceny. Felgi to niewątpliwie taki element wyposażenia samochodu, który podbija jego cenę. Dodatkowo koszty związane z eksploatacją samochodu posiadającego obręcze wykonane z lekkich metali są relatywnie mniejsze, dzięki czemu wydają się ciekawą alternatywą dla standardowych kół.