Dzięki szafom wnękowym można praktycznie i w estetyczny sposób wykorzystać niewielką przestrzeń pokoju. Wiele firm proponuje kompletne systemy do zabudowy wnęk, jak również moduły, wedle potrzeb klienta. Systemy do zabudowy są funkcjonalne i stylowe. Dzięki szafom wnękowym zaprowadzimy porządek w naszym domu.

Szafy wnękowe pod zabudowę

szafy wnękowe lubelskieSzafy wnękowe na wymiar wyposażone w system drzwi przesuwnych lub rozsuwanych autorskiego projektu. Szafy wnękowe do zabudowy są doskonałe do przechowywania ubrań oraz wszelkich innych przedmiotów w rozmaitych pomieszczeniach, m.in. w: sypialni,  przedpokoju, kuchni, garażu, na poddaszu. Szafy wnękowe są obecne już w niemal każdym nowoczesnym domu, a największą popularnością cieszą się wnękowe szafy do przedpokoju. Co istotne, tego typu meble na wymiar sprawdzą się jako zabudowa wnęki także w niewielkich mieszkaniach. Szczególnie polecane są szafy wnękowe lubelskie. produkty powstają na zamówienie, dlatego możemy dopasować wygląd zewnętrzny szafy do swoich wymagań – dobrać ulubione wypełnienie, profile oraz układ wieszaków i drążków ubraniowych wewnątrz mebla. Producenci proponują  również drzwi przesuwne do garderoby lub służące jako praktyczne przedzielenie pomieszczeń. W wielu firmach znajdziemy wszelkie wskazówki, które pomogą zaprojektować od podstaw i wyprodukować szafę wnękową do zabudowy lub szafę narożną na miarę. Warto zapoznać się z ofertą szaf do sypialni, przedpokoju oraz innych pomieszczeń i odkryć zalety mebli na wymiar. Kiedy projekt szafy mamy już gotowy, czas pomyśleć o drzwiach. Bardzo popularne w tego typu szafach drzwi przesuwane najlepiej jest montować, gdy szafa jest szersza niż 150 cm. Przy mniejszej szerokości montaż drzwi przesuwnych jest bezsensowny i lepiej zdecydować się na drzwi skrzydłowe lub harmonijkowe, gdy przed szafą jest wyjątkowo mało przestrzeni na otwarcie skrzydeł. Jeśli chodzi o materiał drzwi (w przypadku przesuwanych i skrzydłowych) mamy do wyboru płytę MDF, szybę (w różnych odcieniach i stopniu przeźroczystości) oraz lustra

Jeśli chcemy dostosować szafę do swoich potrzeb, należy tylko zadbać o dobre rozmieszczenie półek i drążków. Dobrze zagospodarowany powinien być każdy centymetr przestrzeni, mamy do wyboru różne rozwiązania, warto przemyśleć decyzję i dopasować szafę, która będzie nam odpowiadać, z której będziemy zadowoleni i która pomoże odpowiednio poukładać swoje rzeczy w szafie, tak, aby dla każdego elementu garderoby znalazło się tam odpowiednie miejsce. Odpowiada szafa wnękowa pomoże nam dobrze zagospodarować przestrzeń.