Jednym z bardziej specyficznych elementów niektórych parków, są spore betonowe stoły. Choć ich powierzchnia nie jest duża, to spokojnie można na nich siąść w cztery osoby. Mocny betonowy blat jest odporny na niszczycielskie działanie zarówno deszczu, jak i śniegu czy mrozu. Jego nierówny blat zazwyczaj nie jest niczym pokryty, a surowe i dość twarde krzesła są połączone z pionem stołu tak, by nie można było ich wynieść. Skoro nie są to stoły ani piękne, ani nie posiadają najwygodniejszych krzeseł, to i tak zawsze mają komplet osób, które siedzą przy nich latem?

Do czego służą betonowe stoły w parku?

betonowe stoły do gryStoły te służą do grania i wspólnego spędzania czasu wraz z sąsiadami lub znajomymi. W ładną pogodę można tam rozstawić szachy, karty, scrabble lub wiele innych gier, które świetnie sprawdza się do towarzyskiego współzawodnictwa. To najlepszy sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy mają dużo wolnego czasu. Stoły są wykonane z betonu, gdyż jest to jeden z najmocniejszych materiałów, których nie niszczy ani wiatr, ani woda w żadnej postaci. Tylko to umożliwia stanie im całym rokiem na świeżym powietrzu, bez żadnego zabezpieczenia przed kaprysami pogody. To samo dotyczy krzeseł, które są dołączone do stolika. Będąc ich integralnym elementem, nigdy się nie zgubią lub nikt ich nie zabierze. Z drugiej strony nie mogło być tak, że zostaną one jakoś ulepszone pod względem wygody i komfortu, gdyż każdy materiał, który mógłby sobie z tym poradzić, źle zniósłby wystawienie na pogodę przez cały rok. Dlatego betonowe stoły do gry zazwyczaj wyglądają podobnie. Czasem dla ozdoby wykorzystuje się szklane lub metalowe nakładki na blat stołu. Na większości namalowana jest już szachownica, co pozwala nie martwić się już o noszenie ze sobą całego zestawu. W zależności od inwestycji miasta w rekreację w parku można zamówić również stół z piłkarzykami lub przygotowany stół do tenisa. Wszystkie te formy rekreacji są bardzo wskazane na świeżym powietrzu dla każdego bez ograniczeń na wiek. Takie siedzenia do takich stołów zazwyczaj pokryte są deseczkami, co pozwala nie siedzieć na zimnym betonie. Byłoby to wyjątkowo niekomfortowe zwłaszcza zimą lub początkami wiosny, gdzie beton mógłby jeszcze pamiętać ślad mrozu.

Każda forma rekreacji na świeżym powietrzu jest dobrym pomysłem. Nie zawsze można mieć siłę i chęć na bieganie lub inne uprawianiu sportu. Dlatego możliwość grania ze znajomymi jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Można zarówno cieszyć się ładną pogodą i świeżym powietrzem, jak i zacieśniać relacje ze swoimi znajomymi. Dlatego najlepiej jest regularnie korzystać z możliwości, jakie są dostępne w parku.