Prace brukarskie zawsze należały do bardzo pracochłonnych i czasochłonnych. Dzięki innowacyjnej maszynie do układania kostki brukowej można wykonywać je w ekspresowym tempie, co przekłada się na spore zyski dla firmy. Maszyna działa sprawnie i wydajnie, dzięki oświetleniu może pracować nawet po zmroku. Operator kierujący maszyną wykonuje pracę siedząc i kierując joystickami, zatem praca nie wymaga od niego dużego wysiłku.

Specjalna maszyna do układania kostki

maszyny do brukowych kostekNowoczesne maszyny do brukowych kostek cechują się świetną zwrotnością i wydajnością pracy. W zależności od użytej maszyny i miejsca, w którym pracuje można osiągnąć wydajność sięgającą nawet 1000m2 na dzień. Dzięki maszynie przedsiębiorstwo brukarskie może znacznie obniżyć koszty związane z zatrudnianiem pracowników, ponieważ dzięki maszynie, nie musi zatrudniać tak wielu brukarzy. Kładzenie kostki to bardzo pracochłonne i żmudne zajęcie. Większe obszary wymagały poświęcenia ogromu czasu, by położyć na nich kostkę brukową. Dzięki zastosowaniu specjalnego chwytaka do kostki brukowej można ten czas ekspresowo skrócić. Niesamowita wydajność maszyny sprawia, że nawet duże powierzchnie w mig zapełniają się kostką brukową. Maszyna jest bardzo zwrotna i z powodzeniem pracuje nawet na cięższych terenach. Operator za pomocą kilku ruchów joystickiem przenosi duże połacie kostki i umieszcza je w miejscu docelowym. Praca przebiega zatem w ekspresowym tempie i nie angażuje wielu pracowników. Kładzenie kostki brukowej przez operatora nie wymaga od niego żadnego wysiłku, ponieważ wszystko robi maszyna. Osoba kierująca maszyną musi przejść szkolenie i zyskać uprawnienie do kierowania nią. Na takie szkolenie można iść od 18 roku życia i nie mieć żadnych przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania tego rodzaju pracy potwierdzone przez lekarza. Wiele firm oferuje szkolenia w firmie klienta, zatem w szkoleniu może wziąć udział większa ilość pracowników za jednym razem. Uprawnienie do kierowania tego typu maszyną w obecnych czasach jest bardzo pożądane i pracodawcy chętnie zatrudniają takich pracowników, ponieważ coraz więcej firm inwestuje w tego typu urządzenia.

Dzięki wydajności maszyny przedsiębiorstwo brukarskie w bardzo krótkim czasie wykonuje pracę, a dzięki temu może podejmować się większej ilości zleceń, co przekłada się na większe zyski dla firmy. Ponadto nie musi zatrudniać tylu pracowników co wcześniej, więc oszczędza. Używanie przez firmę brukarską takiej maszyny do ogromne zyski. Inwestycja w taką maszynę bardzo szybko się zatem zwraca.