Nie mogłam się doczekać wiosny, ponieważ w tym roku wraz z mężem postanowiliśmy zupełnie odmienić wygląd naszego ogrodu. Nie jest on zbyt duży, jednak wcale nie oznacza to, że musi być nudny. Już w zeszłym roku zadbaliśmy o to, aby nasz ogródek pełen był różnorodnych roślin, które przepięknie kwitną. Teraz chcieliśmy stworzyć w nim oczko wodne, które stanowiłoby jego urozmaicenie. Uwielbiamy odpoczywać na łonie natury, a taki element ogródka mógłby nam bardzo uprzyjemnić relaks.

Kaskady z kamienia do ogrodu

kaskady ogrodowe z kamieniaWybraliśmy miejsce na nasze nowe oczko oraz odpowiednio je przygotowaliśmy. Na szczęście ukształtowanie terenu znacznie ułatwiło nam jego umiejscowienie. Chciałam, aby prezentowało się ono rewelacyjnie, dlatego zdecydowaliśmy się również na kaskady ogrodowe z kamienia. Uwielbiam wsłuchiwać się w szum wody – bardzo mnie to relaksuje oraz pozwala na całkowite oderwanie się od wszelkich problemów codzienności. Nie mogłam się więc doczekać, aż takie kaskady pojawią się w naszym ogródku. Ich stworzenie na szczęście nie było aż tak trudne, jak się spodziewałam. Wybrane przez nas kamienie naturalne sprawdziły się rewelacyjnie. Całość wygląda zjawiskowo – jakbyśmy przenieśli do swojego własnego ogródka fragment dzikiego lasu. O taki właśnie efekt mi chodziło. Jak tylko pierwszy raz uruchomiliśmy wszystkie pompy, zachwyciliśmy się efektem, jaki dają wybrane przez nas kamienne kaskady. Spadająca po nich woda tworzy malutkie wodospady, na które mogłabym się patrzeć godzinami. Właśnie dlatego bardzo często rozkładam leżak niedaleko oczka wodnego, aby móc się relaksować obserwując spadającą wodę i wsłuchując się w jej szum. Niedługo po stworzeniu takiego urozmaicenia w naszym ogrodzie zaprosiliśmy znajomych, żeby wspólnie spędzić trochę czasu na łonie natury. Wszyscy byli zachwyceni naszym dziełem, które sprawiło, że nasz ogród prezentuje się wspaniale. Dzięki temu jeszcze bardziej uwielbiam spędzać czas w swoim ogrodzie.

Ogród jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie wiosną oraz latem. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń może być wręcz zachwycająca – właśnie to chcieliśmy osiągnąć, tworząc przed domem oczko wodne wraz z kamiennymi kaskadami. Te drugie sprawiły, że w naszym ogrodzie słychać szum wody, co działa odprężająco. Dzięki temu odpoczywanie w ogródku stało się dla nas jeszcze bardziej przyjemne. Moglibyśmy w nim siedzieć godzinami, leżąc na kocu, popijając orzeźwiający napój oraz przyglądając się kwitnącym drzewom oraz wodzie spływającej po kamieniach.