Wielu kierowców pokonujących większe ilości kilometrów samochodami osobowymi lub ciężarowymi, zastanawia się, w jaki sposób uchronić obicie foteli samochodowych przed zużywaniem się. Do jednych z najbardziej popularnych opcji należy zastosowanie pokrowca specjalnie dedykowanego do konkretnego modelu samochodu. Dzięki wysokiej jakości pokrowcom, wyprodukowanym z dobrej jakości tkaniny, możliwe jest zwiększenie komfortu jazdy na długich lub krótszych trasach.

Pokrowce na siedzenia samochodu i ich użytkowanie

nieprzemakalne pokrowce na siedzenia samochodoweTego typu pokrowce są w idealny sposób dostosowane do kształtu siedzenia danego samochodu. Dlatego producenci oferują pokrowce, które są w stu procentach kompatybilne z kształtem siedzenia w danym modelu samochodu. Nieprzemakalne pokrowce na siedzenia samochodowe nie tylko w bardzo dobry sposób dolegają do siedzenia, ale także nie przesuwają się, nie marszczą oraz nie powodują uczucia dyskomfortu podczas jazdy. Pokrowiec tego typu musi też być zaprojektowany w taki sposób, aby uwzględniać liczbę zagłówków, a także ich kształt. Dlatego wiele modeli pokrowców jest projektowanych tak, aby w jak najlepszy sposób dolegać nie tylko do samego siedziska, ale także do zagłówków. Pokrowce są także szyte na wymiar i dopasowywane do siedziska. Idealne dopasowanie jest najważniejsze dla producenta pokrowców motoryzacyjnych. Dlatego pokrowiec jest wyposażany w zamki błyskawiczne, a także specjalne klapy (inaczej zwane kurtynami), które wyposażone w rzepy mogą idealnie opasać siedzenie, i wyeliminować wszelkie szpary między pokrowcem a fotelem. Dzianina, z której wykonany jest pokrowiec, jest wyposażana w piankę, która zapewnia niezwykle duży komfort. Jednak pokrowiec może także zwiększyć cyrkulację powietrza i sprawić, że długie trasy nie będą już takim dużym obciążeniem dla naszego ciała. Dużą rolę odgrywa także kolorystyka pokrowca, która współgra z odcieniami innych elementów poszycia oraz tapicerki naszego samochodu. Dlatego producenci oferują modele pokrowca w wielu różnych wariantach kolorystycznych, a także odcieniach ich wykończenia, pasujących do każdego koloru inkrustacji wnętrza samochodu.

Pokrowce na siedzenia są produkowane od wielu lat. Przez ten czas ich jakość bardzo wzrosła, a ich kształt oraz wygląd może pasować do każdego modelu auta. Klienci mogą więc wybierać spośród szerokiej oferty pokrowców do aut niższej, średniej i wysokiej klasy. Szeroką ofertę stanowią także pokrowce na siedzenia ciężarówek oraz aut dostawczych (na przykład samochodów kurierskich).