Bardzo często, kiedy dokonujemy remontu naszego dużego domu jednorodzinnego, to musimy liczyć się, z tym że nie będziemy tylko malować ścian, ale przede wszystkim będziemy zrywać stare płytki oraz wyprodukujemy wiele różnych odpadów budowlanych, a także gruzu, którego nie możemy pozbyć się tak po prostu, wyrzucając go na śmietnik. W takiej sytuacji musimy skorzystać z profesjonalnych usług firm oferujących odbiór gruzu i najczęściej wtedy otrzymamy specjalny kontener, do którego będziemy wyrzucać wszystkie odpady powstały gruz podczas remontu.

Jaką objętość kontenera na gruz wybrać?

odbiór gruzu krakówZawsze przed wyborem odpowiedniego kontenera powinniśmy dokładnie zastanowić się, ile gruzu może wytworzyć remont, który chcemy przeprowadzić. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często firmy oferujące wynajęcie kontenera pobierają większe opłaty od większych kontenerów. Najczęściej jednak powinien nam wystarczyć standardowej kontener o pojemności 6 lub 8 metrów sześciennych, który doskonale sprawdza się w przypadku składowania gruntu, ale także przy wywożeniu ziemi. Jest to najlepsze rozwiązanie przy niewielkich pracach remontowych lub porządkowych. Jeżeli natomiast decydujemy się na remont bardzo dużych budynku lub całych osiedli mieszkaniowych to warto zdecydować się na największe kontenery na gruz, które mogą mieć pojemność nawet 25 metrów sześciennych. W przypadku dużych remontów budowlanych warto również zamówić kilka kontenerów, aby mieć jeden kontener na gruz, drugi na ziemię, a trzeci na odpady mieszane. Będziemy mieli wtedy pewność, że wszystkie odpady są segregowane i firma nie będzie miała problemu z ich utylizacją. W każdym mieście znajdziemy kilka firm oferujących odbiór gruzu Kraków to miasto, w którym znajdziemy firmy oferujące wywóz gruzu, a także wywóz śmieci oraz innych nieczystości. Oczywiście podczas wynajmowania kontenera możemy również zdecydować się na pojemniki z pokrywą lub bez pokrywy. Wybór odpowiedniego kontenera uzależniony jest głównie od tego, jaki rodzaj odpadów będziemy do niego składować. Jeżeli mamy tam zamiar wyrzucać odpady takie jak pustaki lub płyty gipsowe, które mogą nabierać większej masy pod wpływem wody, to powinniśmy zastosować kontener z pokrywą. Natomiast kontenery bez pokrywy jak najlepiej sprawdzają się, gdy chcemy wyrzucać tam gruz lub ziemię albo beton i oddać kontener do wywiezienia jeszcze tego samego dnia.

Firmy oferujące wywóz gruzu oferują również wynajęcie kontenera w różnej cenie w zależności od pojemności kontenera. Na cenę ostateczną ma również wpływ okres, na jaki chcemy wynająć kontener na gruz. Zawsze przed wynajęciem kontenera i podpisaniem odpowiedniej umowy powinniśmy na początek dokładnie zapytać o cenę usługi związanej z wynajęciem kontenera, aby uniknąć późniejszych nieporozumień.