Samochody bardzo często są nabywane w celu szybkiego przemieszczania się pomiędzy określonymi miejscami. Z tego też powodu bardzo często dochodzi do kolizji drogowych. jeżeli są one niegroźne i nie powodują dużego uszkodzenia samochodu konieczne jest ukrycie ich skutków. Poza naprawą wgnieceń i wymianą stłuczonych reflektorów możliwe jest również wykonanie pokrycia zarysowanego lub zdartego lakieru nową warstwą. Ten rodzaj czynności nazywamy korektą lakieru samochodowego. Jest to konieczne, aby stara warstwa nie różniła się zbytnio od nowej.

Proces wykonywania korekty powłok samochodowych

korekta lakieruProces ten jest o tyle istotny z uwagi na fakt, że dzięki niemu możliwe jest zatuszowanie śladów po kolizjach oraz stłuczkach drogowych. W związku z tym nasz pojazd nie traci w oczach potencjalnego chętnego wartości. Jednocześnie, gdy nie decydujemy się na sprzedaż pojazdu i dalej z niego korzystamy wygląda on wizualnie o wiele lepiej, niż bez wykonania korekty lakieru samochodowego. Sam proces wykonania korekty lakieru wykonywany jest w warsztatach lakierniczych. Bardzo często po wykonaniu procesu lakierowania, a następnie wyschnięciu warstwy położonego lakieru następuje korekta lakieru. Przebiega ona przy wykorzystaniu różnego rodzaju urządzeń. Z tego też powodu bardzo często możemy zdecydować się na oddanie samochodu w celu przeprowadzenia korekty lakieru dopiero po jakimś czasie. Nie mniej jednak z uwagi na ciągłe zużywanie się powłok lakieru może być konieczne położenie kolejnej warstwy w celu wykonania korekty, która będzie o wiele bardziej efektowna. Z tego też powodu bardzo dużo osób decyduje się na wykonanie danego rodzaju działań od razu. Jest to związane ze znacznie niższymi kosztami, a także lepszym efektem wizualnym. Koszt wykonania korekty lakieru samochodowego jest w znacznym stopniu zależny od tego, jak duża powierzchnia samochodu wymaga przeprowadzenia tej czynności. Im ona jest większa, tym wyższy koszt jej przeprowadzenia. Z tego też powodu w wielu przypadkach warto jest skonsultować z lakiernikiem jej wykonanie.

Na tej podstawie będziemy w stanie dokładnie zweryfikować, czy jest to opłacalne. W niektórych wypadkach wykonanie korekty lakieru samochodowego może kosztować nawet kilkaset złotych. Wszystko jest zależne od tego jak dużo warstw lakieru trzeba nałożyć w danym miejscu. Ponadto istotne może być także to, czy przywrócenie jednolitego koloru w danym miejscu jest możliwe. W przypadku niektórych uszkodzeń powierzchni lakieru może być to dość trudne do wykonania.