Po pierwsze, laser typu lightheer to najnowsza technologia w urządzeniach typu soft-focus. Ze względu na rodzaj technologii, laser typu lightheer jest uważany za najnowszy w twoich czasach. Urządzenie tego typu działa poprzez dostarczanie impulsowej wiązki światła do oka. Światło to jest wytwarzane przez sam laser i może wytwarzać różne kolory.

Cechy lasera Light Sheer

lightsheer desire do gabinetuJednak patrząc przez tego typu urządzenie, można zauważyć, że wiązki światła nie zawsze są takie same w tych samych kolorach. Dzieje się tak, ponieważ impuls lasera jest podzielony na wiele mniejszych wiązek, a każda z nich jest skupiona na określonej części siatkówki, jak wyimaginowany cylinder przed Twoim okiem. W ten sposób światło jest generowane w spektrum, które w żaden sposób nie przypomina podstawowej zasady działania konwencjonalnego światłowodu. Kontrast w świetle każdej wiązki byłby wyższy w kolorze oka, które znajduje się przed nią. Jednakże, jeśli masz dobry wzrok, nie będziesz w stanie dostrzec żadnej różnicy w kolorach pomiędzy wiązkami światła, dlatego też jest to technologia uważana za niezwykłą. Ten rodzaj światła ma tę zaletę, że jest w stanie skorygować pewien stopień bliskości wzroku. Jeśli masz taki stopień krótkowzroczności, to nie będziesz już widział obiektów, które są blisko siebie. Wiązka laserowa sprawi, że będzie ci się wydawać, że zwiększa się odległość między przedmiotami a twoimi oczami. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu urządzenie odniosło sukces w korygowaniu krótkowzroczności do pewnego stopnia. Dzieje się tak po prostu ze względu na rodzaj technologii soft focus, którą wykorzystuje laser. Technologia soft focus oznacza, że urządzenie jest w stanie skupić światło na obiektach znajdujących się w pewnej odległości od oka. Dlatego też będzie on skupiał światło raczej na obiektach znajdujących się w mniejszej odległości od oka niż te, które znajdują się dalej od niego. Lasery lightsheer desire do gabinetu są niezwykle niebezpieczne do stosowania na skórze, ponieważ wiadomo, że powodują one poważne uszkodzenia tkanek. Jednak światło z lasera może być wykorzystywane do leczenia oparzeń i przebarwień skóry, a także urazów wewnętrznych. Światło to może być również wykorzystywane do leczenia schorzeń naczyniowych, co przyniesie korzyści pacjentom cierpiącym na takie schorzenia. 

Chociaż światło lasera nie może powodować żadnych uszkodzeń, może mieć szkodliwy wpływ na skórę, jeśli używa się go regularnie. Dlatego ważne jest, aby zawsze zwracać się do lekarza, który wykonuje zabieg, aby poinformować o wszelkich działaniach niepożądanych, które mogą wystąpić z leczenia laserem lightheer. W przypadku braku pewności co do bezpieczeństwa zabiegu z użyciem lasera typu lightheer należy zawsze skonsultować się z lekarzem.