Dopiero co zatrudniłem się w firmie odpowiedzialnej za prace remontowe, a już wiedziałem, że czeka mnie naprawdę sporo pracy głównie nad sobą, gdyż zatrudniłem się bez jakiegokolwiek doświadczenia i wiedziałem, że początkowo na pewno będzie mi trudno. Wiedziałem jednak, że mam do dyspozycji naprawdę dobrych fachowców, którzy znają się na rzeczy i będą w stanie powiedzieć mi na przykład jak montuje się listwy progowe.

Praca przy listwach progowych

listwy progowe wyrównująceZaczynałem więc od pracy przy płytkach tylko po to, aby móc po paru miesiącach przejść na wyższy poziom. Oczywiście nie jest to takie łatwe zadanie, aby skutecznie zainstalować listwy progowe, ale mam nadzieję, będę wam w stanie na bieżąco opisywać jak wyglądała moja nauka. Tak, abyście i wy mogli wynieść z tego jakieś pożyteczne informacje. Zwłaszcza, że zapotrzebowanie na takich specjalistów jest bardzo duże na rynku i moim zdaniem warto jest do tego tematu usiąść i faktycznie przemyśleć, czy chcecie się w tym kierunku rozwijać. Początkowo jak widziałem listwy progowe wyrównujące trzeba kłaść umiejętnie i fachowo. Codziennie więc patrzyłem na ręce kolegów z pracy, którzy odpowiadali właśnie za takie rzeczy po to, aby móc wynieść z tego jak najwięcej. Po paru dniach jeden pracownik powiedział mi, że mogę sam spróbować zobaczyć jak będzie mi się pracowało. Dał mi do dyspozycji dwie maszyny, które tylko w teorii wiedziałem jak się obsługuje, gdyż nigdy wcześniej nie miałem okazji pracować przy takich rzeczach. Jednak po paru godzinach doszedłem do takiej wprawy, że czułem się naprawdę jak profesjonalista i że na pewno będę w stanie zrealizować różne zamówienia dla moich przyszłych klientów. Zaraz po realizacji po paru tygodniach odezwał się ten sam klient mówiąc, że jest naprawdę zadowolony z mojej pracy. W końcu to starałem się wszystko robić bardzo szybko, ale i umiejętnie, co oczywiście było doceniane przez klientów. Listwy progowe wyrównujące kupowaliśmy najczęściej w jednej hurtowni, gdzie po prostu było najtaniej i patrząc na to, że coraz większa liczba klientów zgłaszała się po pracę z płytkami w ich mieszkaniu oraz przy listwach musieliśmy zamawiać naprawdę spore ilości.

Stawialiśmy na listwy progowe od jednego producenta, którego bardzo dobrze znaliśmy. Dzięki czemu mogliśmy powiedzieć, że faktycznie pracujemy tylko na najlepszych produktach dostępnych w sklepach. Wiedząc jak wygląda praca konkurencji musieliśmy także sporo nadganiać. Zatrudnialiśmy stale nowe osoby, ale tym razem to ja byłem przełożonym, gdyż pracowałem już na tyle długo i pokazałem, że potrafię kłaść listwy progowe, że szef to zauważył.