Wiele osób marzy o tym, żeby prowadzić własny hotel. Nie mają oni zazwyczaj pojęcia, z iloma wyzwaniami musi zmagać się właściciel i jaką dużą trzeba mieć wiedzę oraz dystans do porażek. Uważam, że tylko prawdziwy przedsiębiorca pasjonat jest w stanie stworzyć naprawdę dobrze funkcjonujący hotel lub pensjonat. Taki wielkim pasjonatom na pewno jestem ja, chociaż dopiero raczkuje w hotelarstwie. Zobaczymy, jak rozwinie się moja przygoda w tej branży, ale na razie wszystko zapowiada się dobrze. 

Pensjonat z eleganckimi apartamentami

dobry apartament sarbinowoJak byłam mała to tworzyłam w swojej głowie wizje siebie jako kobiet przedsiębiorczej, która prowadzi dobrze prosperującą firmę. Nie chciałam długo pracować na etacie. Zależało mi raczej na byciu niezależną. Od jakiegoś czasu w mojej głowie zaczął kiełkować pomysł na otwarcie własnego hotelu. Nadarzyła się nawet niedawno okazja do tego, żeby kupić piękny, zabytkowy budynek do remontu. Uznałam, że skorzystam z tej okazji. Kupiłam budynek, wyremontowałam go i stworzyłam uroczy apartament z widokiem na morze. Dodam, bowiem, że budynek ten znajduje się w Sarbinowie. Chciałam, żeby można było u mnie wynająć dobry apartament sarbinowo, bowiem, jest miejscem, w którym raczej brakuje luksusowych miejsc. Nastawione na turystykę oferuje dużo miejsc noclegowych, ale dla osób z wysokimi wymaganiami jest ich niewiele. Stworzyłam więc takie miejsce i już zaczynają do mnie napływać ludzie, którym zależy na dużym komforcie wypoczynku. Mój pensjonat nie jest duży, ale ma w sobie niesamowity klimat. Postawiłam na kilka apartamentów i kilka mniejszych pokoi. Apartamenty umieszczone są na samej górze budynku tak, żeby rozpościerał się z nich wspaniały widok. Sarbinowo jako miasteczko turystyczne ma dla mnie duże znaczenie sentymentalne. Przyjeżdżałam tu bowiem z rodzicami jak byłam mała na moje pierwsze w życiu wakacje. Tutejsze plaże bardzo pozytywnie mi się kojarzą. Dlatego też nie zastanawiałam się długo, jak pojawiła się okazja na kupienie zabytkowego, pięknego budynku. Na szczęście był w takim stanie, że nie trzeba było wydawać majątku na jego odnowę. 

Mówi się, że szczęście jest wtedy, kiedy okazja spotyka się z przygotowaniem. Tak było w przypadku mojego pensjonatu, który niedawno otworzyłam. Od dawna myślałam o tym, żeby otworzyć własny hotel i kiedy pojawiła się okazja, na zakupienie zabytkowego budynku w dobrej cenie, długo się nie zastanawiałam. Budynek mieści się w jednej z moich ulubionych miejscowości nadmorskich. Zrobiłam z niego piękny pesjonat.