Bardzo kocham swojego pieska Rudolfa. Jest to uroczy piesek średniej wielkości. Adoptowałam go ze schroniska. Codziennie wychodzimy na długie spacery, a kiedy jest ciepło czasami nawet dwa razy w ciągu dnia wybieramy się na godzinny lub półtorej godzinny spacer. By spacer był przyjemny należy jednak mieć odpowiednią obroże oraz oczywiście smycz. Uważam, że smycz jest to najważniejsza rzecz, ponieważ to ona wpływa na jakość spaceru, i tego czy będzie on komfortowy zarówno dla człowieka jak i dla psa. Smyczy jest w sklepach naprawdę wiele rodzai, ale ja mam swoją ulubioną.

Smycze przepinane są bardzo funkcjonalne

smycz przepinanaWypróbowałam już bardzo dużo różnych smyczy i obróżek dla psów. Moim zdaniem to smycz przepinana jest idealnym psim akcesorium. Taka smycz nadaje się świetnie nie tylko dla właścicieli psów dużych, ale też będzie bardzo przydatna w przypadku małych piesków. Wybierając się na spacer z psem bardzo często zanim dojdę do parku, albo do lasu muszę przejść przez miasto. Kiedy idę z psem przez miasto, albo jestem w takim miejscu gdzie jest dużo ludzi to wtedy smycz zawsze jest przepięta w taki sposób, że jest ona krótka, aby pies by bezpieczny. Natomiast kiedy jestem w miejscu, gdzie jest pusto i wiem, że mój pies może mieć większą swobodę, to wtedy smycz przepinam tak, aby była ona jak najdłuższa. Nie jestem fanką puszczania psów bez smyczy gdziekolwiek. Uważam, że jest to nieodpowiedzialne by puszczać psa gdzieś, gdzie nie jest on odpowiednio zabezpieczony. Jedyne miejsce gdzie mój pies może chodzić bez smyczy to wybieg dla psów oraz ogród w domu moich rodziców. Bardzo ważne jest to by przepinana smyczka posiadała porządne karabińczyki, dzięki czemu będziemy pewni, że pies jest bezpieczny i się nie zerwie. Również materiał, z którego wykonana jest smycz powinien być porządny i dopasowany do wielkości psa – im większy pies tym szersza musi być smyczka.

Bardzo dużo spaceruję ze swoim psem. Mam swoją ulubioną smycz którą można dowolnie przepinać i zmieniać jej długość. Jest to najwygodniejsza forma smyczy, która jest niezwykle funkcjonalna. Tego typu smycz sprawdza się u mnie świetnie. W swoim domu mam kilka różnych smyczek, o fajnym dizajnie. Kiedyś smycze nie posiadały aż tak fajnych wzorów, natomiast teraz można znaleźć w sklepach takie akcesoria dla psa, które są wykonane w bardzo estetyczny sposób. Niesamowicie mi się to podoba. Ulubioną smyczą jest taka w tropikalne wzory. Oprócz tego, że jest ładna, to oczywiście jest też ona bardzo wygodna w użyciu.

Kategorie: Zoologia