Oprawki okularowe mają to do siebie, że trzeba je zmieniać latem. Tymczasem coraz więcej firm optycznych proponuje nowoczesne rozwiązania typu 2 w 1. Do klasycznych oprawek stosowanych przy okularach korekcyjnych, dołączane są specjalne nakładki z magnesem. Dzięki temu w słoneczne dni można spokojnie używać szkieł korekcyjnych i nakładać bezpośrednio na nie nakładki przeciwsłoneczne z filtrem chroniącym oczy o odbijającym promienie. To dobre rozwiązanie dla kierowców i osób z wrażliwymi oczami.

Okulary korekcyjne z funkcjonalną nakładką

oprawka okularowa z nakładką przeciwsłonecznąW oprawkach okularowych istnieje możliwość zastosowania specjalnych, magnetycznych nakładek przeciwsłonecznych. Coraz więcej firm wprowadza do swojego asortymentu oprawki typu 2 w 1. Dzięki temu można spokojnie chodzić w szkłach korekcyjnych i jednocześnie zawsze mieć przy sobie nakładkę przeciwsłoneczną. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie kończy problem zmieniania okularów latem, w intensywnym słońcu czy zimą podczas uprawiania sportów na stokach górskich. Oślepienie promieniami słonecznymi jest szczególnie groźne u kierowców i wszystkich korzystających z pojazdów kołowych, w tym u motocyklistów i rowerzystów. Funkcjonalna oprawka okularowa z nakładką przeciwsłoneczną zapewnia komfort widzenia i bezpieczeństwo na drodze. To dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Dzięki takiemu nowoczesnemu rozwiązaniu, nie trzeba kupować dodatkowych okularów przeciwsłonecznych. Nakładka magnetyczna z filtrem przeciwsłonecznym jest wykonana solidnie i można ją przechowywać w niewielkim pugilaresie. Zawsze warto ją nosić w torebce lub w przypadku kierowców, warto trzymać w samochodzie. Dzięki tej nakładce do oprawek okularowych słońce nie będzie zaskoczeniem i zawsze będzie można skorzystać z opcji przeciwsłonecznej. Koszt takich oprawek wcale nie jest wyższy od tradycyjnych okularów. Nakładka stanowi integralną, wymienną cześć okularów i jest swojego rodzaju nowością na rynku optycznym. Warto zapoznać się z dostępnymi modelami.

Osoby posiadające wadę wzroku doskonale znają problem związany z ochroną oczu przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki specjalnym nakładkom magnetycznym, doczepianym do klasycznych oprawek w okularach korekcyjnych, problem ten znika bezpowrotnie. Nowoczesne oprawki 2 w 1 mogą służyć każdego dnia niezależnie od pory roku. Latem przy intensywnym nasłonecznieniu wystarczy doczepić nakładki z filtrem i otrzymuje się okulary z funkcją słoneczną. To doskonałe rozwiązanie dla osób z wadą wzroku, potrzebujących ochrony przed promieniowaniem słonecznym.