Wraz z mężem postanowiliśmy, że kupimy samochód, którym będziemy podróżowali po kraju i w którym będzie można przenocować. Wybór padł na używanego kampera naszych znajomych, którzy nie chcieli już odbywać długich i romantycznych podróży, bo nie mieli na to czasu. Zanim wyruszyliśmy w swoją pierwszą podróż, musieliśmy go nieco ponaprawiać.

Który akumulator jest najwydajniejszy?

wydajne akumulatory do kamperówOkazało się, że akumulator w kamperze nie ładował się. Raczej nie była to nasza wina, bo go jeździliśmy nim na jeździe próbnej, siedzieliśmy obok kierowcy, jako pasażerowie i niczego nie dotykaliśmy. Tak czy owak, przyjaciel poczuł się zobowiazany, by nam pomóc i dlatego powiedział, że najlepiej będzie, gdy najpierw nieco się douczymy w kwestii akumulatorów, by dopiero później kupić odpowiedni, czyli taki, który będzie spełniał nasze wymagania. Okazało się, że zarówno ja jak i mój luby chcemy, by był przede wszystkim wydajny. Mamy w planach odbycie prawdziwego tournée po Polsce, dlatego nie możemy sobie pozwolić na niemiłą niespodziankę w postaci ponownie rozładowanego akumulatora. Swoją lekcję nauki o tym, z czego składa się akumulator i w którym sklepie znajdują się wydajne akumulatory do kamperów rozpoczeliśmy od Internetu. Zgodnie stwierdziliśmy, że w sieci najprędzej spotykamy osoby, które miały już do czynienia z wymianą sprzętu w swoim pojeździe i chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami. Okazało się, że najważniejsze podczas wyboru bezpiecznego i funkcjonalnego akumulatora jest określenie zapotrzebowania elektrycznego. Na najwydajniejszy akumulator składają się także warunki użytkowania go oraz odpowiednio dobrana technologia do jego obsługi. Spoglądając na przykładowe akumulatory znalezione na jednej ze stron sklepu internetowego, natrafiliśmy szczęśliwie na informację o ich mocy, która była określona w watogodzinach, co pozwoliło nam na przeliczenie, który pod tym względem model będzie najlepszy. Od znajomego dowiedzieliśmy się, ile średniej energii zużywa kamper na godzinę, co pozwoliło nam przeliczyć wydajność. Do wyniku dodaliśmy około dwudziesty procent dodatkowej energii, którą zużywa komputer pokładowy, by nie rozczarować się, gdy nasze obliczenia nie będą ścisłe i samochód stanie w szczerym polu zbyt prędko. Gdy już wiedzieliśmy ile mniej więcej energii zostanie zużyte i ile wyprodukowane, mogliśmy wybrać najwydajniejszy akumulator.

<iJuż nie mogę się doczekać, kiedy wyruszymy naszym naprawionym i odnowionym kamperem na zachód Polski. Mamy w planach przejechanie całej północnej Polski, by nie żałować, że nie byliśmy w tylu pięknych miastach. Później mamy w planach przejażdżkę po południu kraju, by za kilka lat, jako doświadczeni podróżnicy, móc wybrać się na dwutygodniową przejażdżkę na południe Europy.