Nowoczesne pylony reklamujące wiele firm możemy spotkać praktycznie w każdym miejscu. Są one podstawowym elementem zabudowy dużych czy mniejszych miast, a także mniejszych miejscowości. Bez ich pomocy niemożliwe byłoby oznakowanie marketów, restauracji czy barów szybkiej obsługi. Z usług firm wytwarzających tego typu formy reklamy chętnie korzystają także prywatne przedsiębiorstwa, urzędy czy miejsca i placówki pożytku publicznego.

Pylony spełniające funkcję reklamową

pylony reklamoweJednym z najbardziej popularnych form reklam tego typu są pylony umieszczane przed wjazdami na stacje paliw czy bary szybkiej obsługi, ulokowane przy drogach krajowych, ekspresowych czy autostradach. Mają one za zadanie w szybki sposób poinformować kierowcę o tym, jaki punkt i placówka znajduje się w pobliżu drogi. Dużą powierzchnię tego typu pylonów zajmują na przykład ceny paliw oraz loga zarówno stacji, jak i barów. Pylony reklamowe mogą przybierać różne formy. Najważniejszym czynnikiem odróżniającym je od siebie jest kształt. W dużych miastach spotkamy kwadratowe i podświetlane reklamy, umieszczone na wysokich słupach metalowych. Nie sposób ich nie dojrzeć z daleka, a mocne podświetlenie dodaje im dodatkowego efektu, widocznego dopiero po zmroku. Na jednym pylonie reklamowym, możliwe jest umieszczenie reklam kilku firm. Na pylonie możliwe jest także umieszczenie cennych informacji, takich jak odległość do danego obiektu lub też telefon czy adres. Osobną kategorią specjalnych totemów i pylonów są oznakowania zwane potocznie „witaczami”. Dzięki nim zarządcy danego terenu, czyli urzędy wojewódzkie, powiatowe, gminne czy miejskie mogą skomponować efektowną i kolorową reklamę, która będzie witała osoby wjeżdżające na dany teren administracyjny, a także żegnały osoby opuszczające go. Na tego typu pylonach umieszczone są zazwyczaj nazwy miast, gmin czy powiatów oraz ich herby. Obok tych grafik znajdziemy często hasło, powitanie czy też spis gmin partnerskich. Każde miasto, powiat czy gmina stara się umieścić równie ładny „witacz” przy drodze dojazdowej.

Produkcją konstrukcji reklamowych, takich jak pylony czy totemy zajmują się firmy, które wyspecjalizowały się w profesjonalnym produkowaniu efektownych i trwałych reklam. Wśród ich oferty znajdziemy także billboardy czy megaboardy, które są wtopione w krajobraz miast i gmin. Przed oznakowaniem stacji paliw czy postawieniem oświetlonej reklamy wielkogabarytowej, odbywa się wycena, która ma na celu jak najdokładniejsze oszacowanie środków, jakie trzeba przeznaczyć na postawienie danej konstrukcji.