Podstawą prawidłowej i komfortowej pracy pracownika jest jego wyposażenie w odpowiednie narzędzia oraz środki, które mają mu ułatwić wykonywanie czynności. Jest nią również zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz ochrony jego zdrowia podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jak się okazuje do najczęściej wskazywanych niedogodności związanych z wykonywanymi obowiązkami w pracy należą niewygodne buty. Bardzo często nie są one dostosowane do charakteru wykonywanych obowiązków. Powodując dyskomfort utrudniają pracownikowi właściwe wykonywanie przez niego pracy.

Hurtownie ze Szczecina liderami w sprzedaży obuwia

obuwie bhp z hurtowni - szczecinWielu pracodawców jest zobligowana poprzez Kodeks Pracy do zapewnienia pracownikowi odpowiedniej do charakteru pracy odzieży ochronnej lub roboczej oraz obuwia ochronnego lub roboczego. W gestii pracodawcy zatem będzie dostarczenie pracownikowi obuwia wygodnego, takiego, które nie będzie przeszkadzało mu w wykonywaniu codziennych obowiązków. Obuwie robocze mają zastąpić w pracy obuwie prywatne pracownika. W czasie odbywania obowiązku służbowego ulega ono bowiem zużyciu. Z kolei buty ochronne mają uchronić pracownika przed uszkodzeniem stopy lub kostki na wypadek zdarzenia powiązanego z warunkami pracy. Muszą one tym samym zapewniać odpowiednie właściwości ochronne. Należą do nich np. powłoka, która jest odporna na działania chemikaliów. Tym samym pracownik laboratorium nie poparzy sobie stopy nawet jak obleje są kwasem. Kolejna właściwościom ochronną może być gruba podeszwa (nie przebije stopy nawet gwóźdź znajdujący się pod butem) lub metalowy nosek (ochrona przed połamaniem palców w przypadku upadku czegoś ciężkiego). Ale gdzie poszukiwać tego typu wyposażenia pracownika? Jak się okazuje jeżeli poszukiwane jest sprawdzone obuwie BHP z hurtowni – Szczecin ma bardzo dużo do zaoferowania. To właśnie w tym mieście istnieją najlepiej wyposażone hurtownie sprowadzające artykuły związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w kraju. Atrakcyjne w szczecińskich hurtowniach są również ceny. Przy większych zakupach można liczyć na dodatkowy rabat.

Odpowiednio dobrane obuwie ochronne lub robocze w pracy stanowi podstawę dobrego samopoczucia pracownika. Wygodne, komfortowe, zapewniające bezpieczeństwo – te cechy powinny spełniać buty przeznaczone do pracy. Znaleźć je można w szczecińskich hurtowniach BHP. Dysponują one bardzo szerokim asortymentem różnego typu obuwia roboczego oraz ochronnego. Zależnie od stanowiska oraz wykonywanych czynności każdy pracodawca znajdzie najodpowiedniejszy model.