Człowiek od początku swego istnienia interesował się swoim organizmem i zachodzącymi w nim procesami. Prowadzone przez niego obserwacje miały na celu zapoznanie się z anatomią, wychwycenie różnego rodzaju niepokojących symptomów oraz nauczenie się radzenia sobie z trapiącymi go dolegliwościami. Taki właśnie był początek medycyny, początkowo zajmowały się nią różne szamanki i zielarki a z czasem stała się potężną dziedziną wiedzy. I tak zostało do dnia dzisiejszego. Potężne laboratoria i szpitale kliniczne bez przerwy prowadzą badania i obserwacje mające na celu poprawę jakości życia.

Zasada działania hipnozy

hipnoza regresyjnaWspółczesna medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie, posiadana w chwili obecnej wiedza pozwala na wyleczenie wielu schorzeń które jeszcze do niedawna zbierały śmiertelne żniwo. A tymczasem badania prowadzone są bez przerwy. I nasza wiedza systematycznie pogłębia się. Niestety nadal dopadają nas schorzenia z którymi medycyna konwencjonalna nie zawsze potrafi sobie poradzić. Wówczas osoby przewlekle chore, zawiedzione proponowanymi metodami leczenia i brakiem spodziewanych efektów szukają pomocy gdzie indziej. W ostatnim czasie bardzo dobrym uzupełnieniem leczenia tradycyjnego stała się medycyna alternatywna, która zyskała sobie wielu zwolenników. Szczególnie polecana hipnoza regresyjna bije rekordy popularności.  Regresja jak sama nazwa na to wskazuje to powrót do przeszłości, terapia ta pozwala na dotarcie do źródła problemu, przypomnienie sobie pewnych wydarzeń oraz pozbycie się traumy jaka zakiełkowała w nas w przeszłości i źle wpływa na nasze życie. Hipnoza to stan podobny do snu, pacjent zostaje wprowadzony w niego przez doświadczonego i godnego zaufania hipnoterapeutę. Dlatego też metoda ta może budzić wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Musimy jednak wiedzieć iż zabiegi te odbywają się w renomowanych poradniach i gabinetach dających gwarancję bezpieczeństwa i całkowitej dyskrecji. Nie musimy więc się niczego obawiać. Zazwyczaj zabieg trwa około dwóch godzin w czasie których pacjent zachowuje całkowitą samokontrolę. Z obserwacji wynika, że u około osiemdziesięciu procent osób poddających się hipnozie nastąpiła poprawa stanu zdrowia.

Należy również dodać iż hipnoza przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu uzależnień. Redukuje lęki nerwicowe które przyczyniły się do powstania uzależnienia. Tworzy awersję do wszelkiego rodzaju używek. Uczy umiejętności niezbędnych do życia bez uzależnień. Jak więc widzimy to dobra metoda terapeutyczna, przynosząca szybką i efektowną pomoc.