Suwałki bardzo często są określane mianem polskiego bieguna zimna, gdyż często temperatury w tym mieście są często o kilka stopni niże niż w pozostałych polskich miastach. Niemniej miasto jest bardzo urocze i ma wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Wakacje wprawdzie się już skończyły, niemniej pogoda dopisuje, więc możemy tu jeszcze przyjechać, pod warunkiem dokonania szybkiej rezerwacji noclegu w którymś z hoteli lub pensjonatów tu zlokalizowanych

Suwałki mają bogatą bazę hotelową

suwałki noclegi tanieZ zarezerwowaniem noclegu nie powinniśmy mieć problemu, musimy jednakże pamiętać, iż Suwałki to miasto tranzytowe, które położone jest przy granicy z Litwą, dzięki czemu kwitnie tu wymiana handlowa. Z tego też powodu zawsze warto jest zarezerwować nocleg, zanim tu przyjedziemy. Pogoda jest dobra, więc dobra, więc we wrześniu spotkamy tu jeszcze dużą liczbę turystów. Baza hotelowa jest bardzo bogata, więc na pewno znajdziemy nocleg dla nas i całej naszej rodziny. Jeśli chodzi o Suwałki noclegi tanie można znaleźć zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę, darmowe wi-fi oraz klimatyzację. Część pensjonatów ma wliczoną w cenę noclegu śniadanie. Cześć hoteli jest rozmieszczona w zabytkowych koszarach wybudowanych w XIX wieku. Zawsze możemy też wynająć pokój z aneksem kuchennym, w którym będziemy mogli przyrządzać sobie posiłki. Warto jednak stołować się na mieście, które ma wiele restauracji i barów oferujących przysmaki lokalnej kuchni. Zawsze znajdziemy też dobrą kawiarnię, w której będziemy mogli wypić poranną kawę. Latem miasteczko praktycznie nie zasypia, gdyż Suwałki otoczone są licznymi jeziorami, przy których jest dużo wypożyczalni sprzętu wodnego, jak kajaki, czy rowerki wodne. We wrześniu możemy spotkać już piękną złotą jesień, którą możemy tu oglądać w całej swojej okazałości, gdyż Suwałki zwane są też bardzo często zielonymi płucami Polski, gdyż jest tu dużo lasów i parków, a powietrze jest wolne od smogu. Nie mu też wielu fabryk, czy zakładów przemysłowych.

Jeśli chcemy jeszcze tej jesieni zobaczyć Suwałki, już teraz powinniśmy pomyśleć o zarezerwowaniu taniego noclegu, w którymś z tutejszych pensjonatów, których jest bardzo wiele. Część położona jest w centrum miasta, a część na obrzeżach, gdyż Suwałki zwane zielonymi płucami Polski otoczone są parkami i lasami, po których możemy sobie spacerować i odpoczywać. Noclegów w pensjonatach jest bardzo wiele, a ceny są bardzo przystępne. Często możemy zamówić nocleg, w cenę którego wliczone mamy śniadanie, co jest bardzo dogodnym rozwiązaniem dla wszystkich turystów.