Zawodowo zajmuję się projektowaniem biur i przestrzeni handlowych. To mnie bardziej interesuje niż projektowanie mieszkań i domów. Muszę się dopasowywać do wymagań klienta, jak również zastanawiać się czy pracownicy i osoby odwiedzające biuro będą zadowolone z wystroju. To wymagająca, ale satysfakcjonująca praca. Mój ostatni projekt dotyczył przestrzeni dla pracowników w agencji reklamowej.

Nowoczesna wykładzina do biura

wykładzina - trawaMiało to być pomieszczenie, które będzie miejscem relaksu dla pracowników. Można było w nim spędzać przerwy. Potrzebne było miejsce do siedzenia, może jakaś rozrywka, bo i stół by dało się tam tez jeść. Dostałam jedynie ogólne wytyczne co do projektu. Udałam się do agencji by zobaczyć jakie kolory tam dominują oraz jaki styl. Na tej podstawie przygotowałam projekt. Przede wszystkim innowacyjna była wykładzina – trawa. Sztuczna trawa zastępowałam tam panele czy dywan. Było to coś innego, coś ciekawego. Przez to cały wygląd biura stawał się bardziej naturalny, przytulny i przyjazny. Do był tez główny element do którego dopasowałam resztę wnętrza. Do sztucznej trawy (tak jak i do naturalnej) pasują meble z drewna czy tez z rattanu. Postanowiłam wybrac i jedne i drugie. Do sekcji jadalnianej był drewniany stół z krzesłami, a w drugiej części pokoju znajdowały się rattanowe kokony, podwieszane na suficie. Te były lepsze niż stojące, któres są niestabilne. Są one bardzo modne i stylowe. Do tego dodałam napisy na ścianie w formie naklejek, kwiaty na parapetach. Całość miała wyglądać estetycznie, ale też sprzyjac relaksowi. Co do samej trawy to z nia mi poszło najszybciej. Zamówiłam dziesięć metrów kwadratowych trawy u producenta, przez internet. Trawa przyszła w kwadratach, które układało się koło siebie, tak że nie było widać łączenia. Trawa dobrze się trzymała podłoża, a w dotyku była bardzo przyjemna. Miała jasny, wiosenny kolor. Zdecydowałam się na trawę gęstą, ale z krótkim ,,włosiem”, tak by nie było żadnych prześwitów, a jednak by nie została ona zadeptana. Ogółem z mojego projektu byłam zadowolona, zamawiający także, czekałam na reakcję pracowników agencji reklamowej.

Jednak i oni byli zadowoleni. Cieszyli się, że mają w pracy strefę relaksu, która wygląda inaczej niż podobne tego typu miejsca. Wykładzina ze sztucznej trawy także przypadła im do gustu. Nie sądzili, że może być ona taka ładna i przyjemna w dotyku. Grunt że całość była estetyczna i praktyczna. Na pewno w przyszłych projektach mogę także zastosować sztuczną trawę od polskiego producenta.

Kategorie: Dom / Ogród