Od wielu lat panuje moda na gładkie i jedwabiste ciało, które wygląda bardzo ponętnie. Jest wiele sposobów na pozbycie się niechcianych włosków niemalże z całego ciała. Kobiety najczęściej depilują się pod pachami, na nogach, w okolicach bikini, ale też na rękach brzuchu. Włoski w tych miejscach są niemile widziane, dlatego kobiety przywiązują dużą wagę do ich usuwania. Jedne metody są bardziej skuteczne, a inne mniej, ale efekt dają ten sam.

Czy usunięcie owłosienia laserem jest bolesne?

laserowe usuwanie owłosienia wrocławNajwięcej kobiet korzysta z najprostszej i najtańszej metody jaką jest jednorazowa maszynka. Możemy ją kupić w każdym sklepie kosmetycznym, lub drogerii i nie będzie kosztować więcej niż kilkanaście złotych. Do jej użycia potrzebna jest jeszcze pianka go golenia i można przystąpić do działania. Ta metoda jest skuteczna, ale krótkotrwała, ponieważ już następnego dnia na nogach są wyczuwalne nowe włoski, które trzeba ponownie usuwać. Jeżeli chcemy się raz na zawsze pozbyć włosków, to najlepsze będzie laserowe usuwanie owłosienia Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy mnóstwo salonów świadczących taki zabieg. Jest to bezbolesna i bezpieczna metoda na usunięcie niechcianych włoków z całego ciała. Dzięki niej możemy się raz na zawsze pozbyć owłosienia, które często sprawia pewien dyskomfort. Depilacja polega na wprowadzeniu pod skórę wiązki lasera o odpowiedniej mocy, który działa bezpośrednio na cebulki włosów. Kobiety o jasnej karnacji mają genetycznie słabsze i cieńsze włoski, które znacznie łatwiej usunąć, dlatego muszą one wykonać mniej zabiegów, aby się pożegnać z owłosieniem. Natomiast panie o ciemnej karnacji mają mocniejsze włoski, które dużo ciężej dają się usunąć i przez to trzeba zastosować kilka zabiegów. Przed rozpoczęciem laserowego usuwania włosów, każda klientka musi odbyć rozmowę z kosmetologiem, który po wstępnym wywiadzie wyeliminuje ewentualne przeciwwskazania. We Wrocławiu z tej metody korzysta coraz więcej kobiet, które wolą raz zapłacić więcej i mieć spokój z goleniem.

Włosy na nogach są wyjątkowo nieestetyczne u kobiet, dlatego większość z nich systematycznie je usuwa. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia są prowadzone przez liczne salony kosmetyczne, w których jest do dyspozycji nowoczesny laser. Długość trwania zabiegu zależy od wielkości powierzchni skóry, która zostanie poddana działaniu lasera. Najdroższe w depilacji są nogi, gdyż cena zabiegu może sięgać nawet do ośmiuset złotych za jedną serię, a najczęściej trzeba ich wykonać kilka w odstępach czasu.